Лекція №4. Ф’ючерсний ринок і ризик. Ринок опціонних контрактів. Формування портфелю без ризику
Організація ф'ючерсного ринку і хеджировання ф'ючерсним контрактом.
Ф'ючерсний контракт - це угода між двома сторонами про майбутнє постачання предмета контракту, що заключяється на біржі.
Від форвардних контрактів - ф'ючерсний контракт відрізняється тим, що, ф'ючерсний контракт заключається тільки не біржі. Біржа сама розробляє його умови, що є стандартними для кожного виду активу.
Виконання контракту гарантується розрахунковою палатою біржі.
Ф'ючерсна ціна - це ціна, що фіксується при заключенні ф'ючерсного контракту. При заключенні ф'ючерсного контракту ціна може бути чи більше або менше ціни спот.
До моменту постачання ф'ючерсна ціна дорівнює ціні спот. Якщо буде різниця, то інвестор може здійснити зворотну операцію.
Різниця між ціною спот і ф'ючерсною ціною на даний актив називається базисом.
Щоб не було можливості зробити арбітражну операцію величина СПРЕДа повинна дорівнювати ціні доставки.
Котирування ф'ючерсного контракту також як і валюти.
Страхування чи хеджировання складається в ліквідації несприятливих коливань кон'юнктури ринку для інвестора. Ціль хеджировання полягає в переносі ризику зміни ціни з одного обличчя на інше
Хеджировання здійснюється за допомогою висновку термінових контрактів.
Для хеджирования інвестор повинний визначити необхідне число ФК, що потрібно чи купити продати при повному хеджированні:
Ф'ючерсні контракти заключають головним чином з метою хеджировання чи гри на курсовій різниці.
При відкритті позиції інвестори з короткою і довгою позиціями вносять заставу, що називається початкова маржа (на маржовий рахунок). Мінімальний розмір маржі встановлюється розрахунковою палатою виходячи з максимальних відхилень ціни активу за минулі періоди часу.