Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організація захисту кваліфікаційних робіт

Захист кваліфікаційних робіт проводиться на відкритих засіданнях державних екзаменаційних комісій (ДЕК) в присутності не менше половини її складу та обов’язковій присутності голови комісії.

Присутність на захисті керівника кваліфікаційної роботи обов’язкова.

Державні екзаменаційні комісії створюються щорічно.

Голови ДЕК призначаються наказом Міністерства аграрної політики України за поданням ректора університету з числа провідних вчених або спеціалістів виробництва, які мають фах інженера – механіка. До складу ДЕК на правах її членів можуть входити ректор університету або один з його проректорів, декан факультету або його замісники, завідувачі кафедрами, професори, доценти, викладачі профілюючих кафедр, провідні виробничники та науковці.

Персональний склад членів ДЕК та графіки їх роботи затверджуються наказом ректора університету не пізніше, ніж за місяць до початку роботи комісій.

Державним екзаменаційним комісіям до початку захисту кваліфікаційних робіт деканатом подаються такі документи:

- наказ про затвердження складу ДЕК;

- наказ про затвердження тем кваліфікаційних робіт;

- списки студентів, які допущені до захисту кваліфікаційних робіт;

- довідки деканату про виконання студентом навчального плану, про отримані ним оцінки з теоретичних дисциплін, курсових проектів і робіт, з учбової та виробничої практики, державних екзаменів із спеціальних дисциплін та комплексного іспиту з загально – інженерної підготовки;

- характеристика студента;

- відгук керівника кваліфікаційної роботи;

- рецензія на кваліфікаційну роботу.

Характеристика студента зачитується перед захистом, а відзив керівника та рецензія – після захисту.

До ДЕК можуть бути представлені і інші матеріали та документи (акт впровадження, авторські свідоцтва, патенти, опубліковані статті, виготовлені прилади, макети тощо).

Захист кваліфікаційної роботи може провадитись як в університеті, так і на підприємствах, які зацікавлені у впровадженні науково – теоретичних та практичних результатах роботи.

Для доповіді кваліфікаційної роботи студентові надається 15 хвилин. Кожен член ДЕК, що задавав питання на захисті, записує їх у спеціальному бланку, який додається до протоколу засідання ДЕК окремо по кожному студентові.

Результати захисту кваліфікаційної роботи визначаються оцінками “відмінно”, “добре”, “задовільно” та “незадовільно”.

Рішення про оцінки захисту кваліфікаційних робіт і присвоєння відповідного кваліфікаційного - освітнього рівня приймається на закритому засіданні ДЕК відкритим голосуванням її членів. Рішення приймається більшістю голосів; при рівному числі голосів вирішальним при голосуванні є голос голови.

Результати захисту кваліфікаційних робіт оголошуються в день захисту, оформлення та підписання протоколів засідання державної комісії.

Студентам, що захистили кваліфікаційну роботу, рішенням ДЕК присвоюється відповідна кваліфікація і видається документ державного зразка. Студентові, який у відповідності з довідкою про виконання учбового плану має з усіх дисциплін, що вивчалися, не менше 75% оцінок “відмінно”, а з інших – “добре”, і захистив кваліфікаційну роботу на “відмінно”, видається документ державного зразка з відзнакою.

Студентам, які проявили себе в науково – дослідній роботі, отримали документ державного зразка з відзнакою, рішенням ДЕКу надається рекомендація до вступу в аспірантуру. Рекомендація до вступу студента до аспірантури в вигляді витягу з протоколу засідання кафедри подаються в ДЕК до початку захисту разом з іншими документами.

В випадку, коли за результатами захисту кваліфікаційної роботи студент отримав оцінку “незадовільно”, він відраховується з університету і йому видається академічна довідка. Крім того, державна екзаменаційна комісія визначає чи може студент подати на повторний захист ту саму кваліфікаційну роботу з доопрацюванням, чи повинен виконати роботу за новою темою.

Студент, що не захистив кваліфікаційну роботу, може бути допущений до повторного захисту на протязі трьох років після закінчення університету.

Студентові, який не захищав кваліфікаційну роботу з поважної, документально підтвердженої причини, ректором університету може бути продовжений термін роботи над кваліфікаційною роботою до наступного засідання ДЕК але не більше, ніж на один рік.

На всі засідання ДЕК ведуться протоколи, які підписуються головою та членами комісії, що приймали участь в засіданнях. Книга протоколів засідання ДЕК зберігається в університеті.

Після закінчення роботи держаної екзаменаційної комісії голова складає звіт і представляє його ректорові університету. В звіті відображається загальний рівень підготовки спеціалістів, якість виконання кваліфікаційних робіт, відповідність тематики сучасним вимогам виробництва, недоліки в підготовці фахівців та рекомендації по вдосконаленню підготовки фахівців.

Звіт голови ДЕК заслуховується на засіданні ради факультету.

Після захисту кваліфікаційні роботи зберігаються в архіві університету на протязі п’яти років, після чого списуються у встановленому порядку. З кваліфікаційних робіт, які виконані на замовлення підприємств, господарств і установ, за рахунок замовника знімається копія.


Читайте також:

  1. A. Організація уроку.
  2. C. 3. Структурна побудова управління організаціями.
  3. I. Організація класу до уроку та повторення правил техніки безпеки.
  4. II. Організація і проведення спортивних походів
  5. II. Організація перевезень
  6. II. Організація перевезень
  7. IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ
  8. А а) робітники
  9. А) Заробітна плата її форми та системи.
  10. А) Заробітна плата, її форми та системи.
  11. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  12. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.




Переглядів: 349

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порядок виконання кваліфікаційної роботи | Тематика та зміст кваліфікаційних робіт

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.