Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сторони в договорі оренди

Суб'єктами оренди (сторонами в договорі оренди) є орен­додавці та орендарі.

Орендодавцями (тобто органами та організаціями, що пе­редають майно в оренду) щодо державного та комунального майна є:

1) Фонд державного майна України, його регіональні від­ділення — щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, яке є держав­ною власністю, а також іншого майна, у випадках, передбаче­них законом. Наприклад, Фонд державного майна не може бути орендодавцем майна, що входить до майнового комплек­су Національної академії наук України;

2) органи, уповноважені Верховною Радою Автономної Рес­публіки Крим або місцевими радами управляти майном, — відповідно щодо майна, яке належить Автономній Республіці Крим або є у комунальній власності;

3) державні (комунальні) підприємства — щодо окремого індивідуально визначеного майна, а з дозволу зазначених вище орендодавців, — також щодо цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів та нерухомого майна.

Орендарями (тобто юридичними або фізичними особами, яким майно передається в оренду) згідно із Законом «Про оренду державного та комунального майна» можуть бути гос­подарські товариства, створені членами трудового колективу підприємства, його структурного підрозділу, інші юридичні особи та громадяни України, фізичні та юридичні особи іно­земних держав, міжнародні організації та особи без громадянст­ва. При цьому фізична особа, яка бажає укласти договір орен­ди державного майна, до його укладення зобов'язана зареєст­руватись як суб'єкт підприємницької діяльності.

Виходячи зі змісту ст. 115 ГК, можна зробити висновок, що у випадках створення орендного підприємства орендарем

 

 

цілісного майнового комплексу існуючого державного або ко­мунального підприємства чи майнового комплексу виробни­чого структурного підрозділу цього підприємства є юридична особа, утворена членами трудового колективу підприємства чи його підрозділу, майновий комплекс якого є об'єктом оренди.

При цьому організація членів трудового колективу, зареє­стрована як юридична особа, має переважне право на укладен­ня договору оренди майна того підприємства (структурного підрозділу), де створено цю організацію (ч. З ст. 115 ГК).

У той же час чинний Закон «Про оренду державного та комунального майна» не передбачає створення організації членів трудового колективу як майбутнього орендодавця, оскільки після прийняття рішення про оренду цілісного майнового комплек­су члени трудового колективу підприємства, його структурно­го підрозділу засновують відповідно до чинного законодав­ства господарське товариство. Рішення трудового колективу про оренду цілісного майнового комплексу вважається прий­нятим, якщо за нього проголосувало більше половини членів трудового колективу.

До реєстрації у встановленому порядку господарського то­вариства кожен член трудового колективу підприємства або його структурного підрозділу, цілісний майновий комплекс якого передається в оренду, має право вступити у зазначене господарське товариство на підставі особистої заяви.

Створене членами трудового колективу господарське това­риство має переважне перед іншими фізичними та юридич­ними особами право на укладення договору оренди майна того підприємства, структурного підрозділу, де створено це товариство.

У зв'язку з розходженнями уявляється за доцільне внести відповідні зміни до зазначеного закону, які б відображали по­ложення ГК.

 


Читайте також:

  1. I. Сторони в справі про банкрутство
  2. II. Укладання господарських договорів способом оферти та її акцепту
  3. Аудиторська оцінка вартості об'єктів приватизації та оренди.
  4. Види господарських договорів
  5. Види договорів
  6. Види договорів і контрактів. Розподіл функцій учасників проекту
  7. Види договорів найму
  8. Види договорів підряду
  9. Види договорів.
  10. Види договорів.
  11. Види міжнародних економічних договорів
  12. Види оренди




Переглядів: 492

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття договору оренди. Об'єкти оренди | Порядок укладання договору оренди

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.