Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методичні засоби забезпечення єдності вимірювань

Важливою умовою забезпечення єдності вимірювань є відповідність (у межах установленої точності) розмірів величин, що вимірюються, розмірам фізичних одиниць, відтворюваних державними еталонами та зразковими засобами вимірювань. Для досягнення єдності вимірювань необхідно мати єдину уніфіковану методику вимірювань, що встановлює єдиний метод, однакову кількість вимірювань, однакові вимоги до умов вимірювань, до кваліфікації оператора тощо.

Коротко про єдність вимірювань можна сказати, що це характеристика якості вимірювань. У поняття якості вимірювання входять результати вимірювань, виражені в узаконених одиницях, розміри яких в установлених межах дорівнюють розмірам відтворених одиниць, а похибки результатів вимірювань відомі із заданою вірогідністю і не виходять за встановлені межі.

Поняття "єдність вимірювань" охоплює такі важливі напрями метрології, як уніфікація одиниць та визнання їх законними; розроблення системи відтворення одиниць та передачі їх розмірів робочим засобам вимірювань. Створення державних еталонів, що відтворюють одиниці з найвищою точністю, і розроблення методів передачі розмірів одиниць із установленою точністю є запорукою рівності розмірів одиниць при використанні робочих засобів вимірювання. Відповідність розмірів одиниць, що відтворюються державними чи міждержавними еталонами або еталонами інших країн, – основа єдності вимірювань на міждержавному рівні або на рівні декількох країн.

Таке визначення охоплює похибку вимірювань, яка складається з похибок засобів вимірювання та методу вимірювання і значно залежить від методики вимірів (умови, кількості вимірів тощо). Похибка вимірювань не повинна перевищувати установлену межу. Не встановивши межу похибки вимірювань, що випливає з конкретної вимірювальної задачі, не можна розв’язати питання про правильний вибір засобів вимірювання, дати правильну оцінку результатів вимірювання, що виконувалися у різних місцях, тобто важко дотриматись єдності вимірювань.

Для забезпечення єдності вимірювань розробляються загальні вимоги до засобів вимірювання, що випускаються (за точністю, діапазоном вимірювань). Таким чином, єдність вимірювань тісно пов'язана з їх точністю. Вона повинна витримуватись при будь–якій точності вимірювань, необхідній у практиці.

Забезпеченням єдності вимірювань займаються метрологічні та інші служби, діяльність яких націлена на досягнення єдності вимірювань при необхідній точності і регламентується стандартами й іншими нормативно–технічними документами державної системи забезпечення єдності вимірювань.

 



Читайте також:

  1. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  2. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. II. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  4. II. Основні засоби
  5. II.1 Програмне забезпечення
  6. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  7. III. Медико-відновлювальні засоби
  8. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
  9. L2.T4/1.2. Засоби безперервного транспортування матеріалів. Транспортери.
  10. L2.T4/1.3. Засоби дозування сипучих матеріалів.
  11. L3.T4/2. Засоби переміщення рідин.
  12. Qзабезпечення виконання завдань кожним відділом.




Переглядів: 397

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Способи досягнення потрібної точності | Лекція №5.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.