Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Відбирання зразків продукції та їх ідентифікація

Випробування продукції з метою сертифікації проводиться на зразках, які за складом, конструкцією і технологією виготовлення не повинні відрізнятися від тих, що прийняті для продукції, котра постачається споживачу.

Відбір зразків продукції здійснює орган із сертифікації продукції, або за його дорученням уповноважений представник випробувальної лабораторії (центру), акредитованої в Системі на технічну компетентність і незалежність, що буде проводити випробування, або представник територіального центру стандартизації, метрології та сертифікації Держстандарту України.

Відбір зразків проводиться у присутності представника заявника. Результати відбору оформляються актом установленої форми.

Як виняток для окремих виробів за дозволом органу з сертифікації продукції відбір зразків здійснюється самим заявником при умові його письмової заяви, в якій гарантується особиста відповідальність заявника про відповідність цих зразків усій партії, від якої відібрані зразки.

Для випробувань відбираються зразки продукції, які пройшли приймальний контроль виготовлювача, і готові до реалізації вироби.

Кількість зразків продукції для випробувань визначається органом із сертифікації відповідно до вимог нормативних документів на цю продукцію. Якщо такі документи відсутні, правила відбору встановлюються органом із сертифікації залежно від обсягів випуску (партії) та стану виробництва.

Для випробувань навантаженням виробів і конструкцій, що є однорідною продукцією, за достатнього обґрунтування проводиться відбір зразків марок - представників.

Відбір марок-представників однорідної продукції залежить від конструктивних рішень конкретних виробів та конструкцій і полягає у визначенні такого параметра, який є найбільш чутливим до найменших коливань у технології виготовлення продукції.

Для випробувань навантаженням відбирається марка-зразок, яка має мінімальну (максимальну) величину зазначеного параметра.

Відбір зразків бетону, арматурної сталі та арматурних виробів для випробувань на відповідність вимогам нормативних документів на бетонні та залізобетонні вироби і конструкції, якщо продукція випускається серійно, повинен бути здійснений у будь-який час проведення робіт із сертифікації продукції, якщо нормативною документацією передбачено випробування конструкцій навантаженням.

Відібрані зразки ізолюються від іншої продукції, упаковуються, пломбуються або опечатуються на місці відбору.

Відібрані зразки передаються заявником випробувальній лабораторії (центру) або до органу із сертифікації, за визначенням останнього.

Зразок-свідок сертифікованої продукції – це відібраний за встановленими вимогами зразок продукції, на котру виданий у встановленому порядку сертифікат відповідності. Зразки-свідки зберігаються органом із сертифікації або, за його рішенням, випробувальною лабораторією (центром) чи іншою організацією на випадок необхідності повторення випробувань для підтвердження показників продукції.

Пломбування зразків-свідків сертифікованої продукції виконує відповідальна особа органу з сертифікації або, за його рішенням, відповідальна особа випробувальної лабораторії (центру).

Пломбування зразка-свідка виконується так, щоб виключити заміни зразка чи доступу до нього без руйнування пломби.

Відомості про пломбування зразка-свідка зазначаються в Акті про пломбування та зберігання зразка-свідка продукції.

Акт про пломбування та зберігання зразка-свідка продукції затверджується керівником органу з сертифікації до одержання заявником сертифіката відповідності на продукцію.

До початку випробувань орган із сертифікації продукції проводить ідентифікацію відповідних зразків продукції на основі візуального обстеження (первинна ідентифікація) та результатів випробувань, проведених акредитованою випробувальною лабораторією (центром).

Ідентифікація продукції у випробувальній лабораторії (центрі) загалом включає перевірку додержання вимог нормативної і проектної документації до конструктивних рішень, розмірів і форми, властивостей матеріалів та їх з’єднань, стану поверхонь та маркування.

За результатами ідентифікації складається Акт ідентифікації встановленої форми.

Зразки продукції, що пройшли первинну ідентифікацію, приймаються випробувальною лабораторією (центром) для випробувань.

У разі отримання негативних результатів хоча б за одним із показників, випробування з метою сертифікації припиняється, інформація про негативні результати надається заявникові та органу з сертифікації, який скасовує заявку на сертифікацію продукції.

Повторні випробування можуть бути проведені тільки після поданої нової заявки та надання переконливих доказів проведення коригуючих заходів щодо усунення причин, що викликали невідповідність.

Якщо зразки продукції, на яких при випробуваннях отримано негативні результати, неможливо використати для подальших сертифікаційних випробувань, вони повертаються заявнику, проводиться повторний відбір зразків та ідентифікація і передача у випробувальну лабораторію (центр).


Читайте також:

  1. IV. Розгляд зразків виробу.
  2. IV. Розгляд зразків виробу.
  3. V Ідентифікація, раціоналізація, проекція, інтроекція, агресія, зворотна реакція та їх комплекси.
  4. XV. Фінансові результати від первісного визнання та реалізації сільськогосподарської продукції та додаткових біологічних активів
  5. А) Ризик непотрібності виробленої продукції
  6. Акти прийняття продукції за якістю і кількістю
  7. Активізація мовних зразків.
  8. Аналіз асортименту і структури продукції
  9. Аналіз асортименту й структури випуску продукції.
  10. Аналіз виробництва продукції рослинництва.
  11. Аналіз виробництва продукції тваринництва.
  12. АНАЛІЗ ВИРОБНИЦТВА ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОДУКЦІЇ




Переглядів: 2034

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Історія виникнення стандартів ISO9000 | Випробування зразків продукції

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.