Господарська діяльність підприємств включає наступні її види.
Операційна діяльність – це основна діяльність підприємства, яка пов’язана з виробництвом та реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг), що є головною метою створення підприємства і забезпечує основну частку доходу.
На основі систематизації руху грошових коштів у результаті операційної діяльності визначають операційний Cash-flow (Сfо). Перевищення вхідних грошових потоків над грошовими витратами є підґрунтям для забезпечення стабільної ліквідності підприємства та залученням коштів із зовнішніх джерел.
Прикладом руху коштів внаслідок операційної діяльності є: грошові надходження від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг); грошові виплати постачальникам за товари і послуги; грошові виплати з оплати праці; надходження коштів за надання права користування активами (оренда, ліцензії); отримання позик та їх погашення; сплата податків.
Сfо= Овх – Ових,
де Овх – вхідні операційні потоки;
Ових – вихідні операційні потоки.
Фінансова діяльність – це діяльність, спрямована на забезпечення підприємства фінансовими ресурсами, досягненням ним визначених цілей економічного і соціального розвитку. Фінансова діяльність зумовлює зміни як величини, так і складу власного та залученого капіталів підприємства.
Прикладом руху коштів внаслідок фінансової діяльності є: випуск акцій; виплата дивідендів, викуп акцій власної емісії.
Інвестиційна діяльність – це сукупність операцій з придбання та продажу довгострокових (необоротних) активів, а також фінансових інвестицій, які не є складовою еквівалентних грошових коштів.
Прикладом руху коштів в результаті інвестиційної діяльності є: платежі, пов’язані з придбанням та надходження від продажу основних засобів і нематеріальних активів; надходження коштів від фінансових інвестицій (дивіденди, відсотки).
Чистий Cash-flow ( рух грошових коштів) по підприємству за звітний період розраховується як арифметична сума Cash-flow від усіх видів діяльності.