Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Метаболічні функції

ВИЗНАЧЕННЯ КОМФОРТНИХ УМОВ

Вступ

Значна частина палива витрачається для спроби забезпечити комфорт1 в житлових і громадських будівлях. Слово "спроба" вжите не випадково, оскільки умови життєдіяльності нерідко викликають невдоволення. Часто це відчуття виправдане, оскільки система опалювання, вентиляції і кондиціонування повітря (ОВКВ) не є досконалою. З іншого боку, поняття "комфорт" суб'єктивне, оскільки умови, які комфортні для одного, не завжди можуть бути такими для іншого.

Проблеми заощадження енергії в системах ОВКВ повинні розглядатися в таких аспектах. Проектування устаткування повинне забезпечувати його максимальну ефективність: його робота повинна регулюватися з метою мінімальної витрати енергії на виконання заданих функцій, але при цьому не менш важливо забезпечити відповідні умови в приміщенні. Людський організм поволі пристосовується до сезонних змін погоди. Холодний літній день сприймається важче, ніж холодніший день взимку, що пояснюється змінами в'язкості крові і інших параметрів, що впливають на теплообмін людського тіла з навколишнім середовищем.

Спроба створення постійних, протягом всього року, умов в приміщенні є досить трудомісткою для його власника. Для людини, що перебуває в приміщенні з температурою 15,5 - 18.5 °С, вихід на вулицю з температурою (-18) - (-4)°С є менш неприємним відчуттям, ніж для людини, у приміщенні якої підтримується температура 21—24°С. У першому випадку має місце менша небезпека захво­рювання і менша витрата палива. Оскільки споживання енергії в значній мірі залежить від потреб мешканця, цей розділ починається з визначення поняття "комфорт"і його економічних аспектів.

В інших раніше розглянутих галузях застосування існувалаєдина точка зору щодо встанов­лених вимог до заданих значень регульованих параметрів і розроблялисясистеми регулювання для підтримки цих значень при найменшій витраті енергії. Що стосується систем опалювання, вен­тиляції і кондиціонування повітря, це поєднання регульованих параметрів температури, швидкості і вологості повітря визначає комфортний режим, уявлення про яке значною мірою суб'єктивне. Першим кроком у визначенні комфортних умов є розгляд метаболічних функцій організму людини.

Тіло людини має досить чутливу і надійну систему підтримування температури на рівні 37°С. Тепло в її організмі утворюється в результаті метаболізму2 (окислення їжі) і виділяється шляхом теплообміну. В середньому людина, що знаходиться у стані спокою,в результаті метаболізму за 1 годину виділяє 320-430 кДж тепла. Ця цифра тепла дещо меншадля жінок і літніх людей і трохи вища для дітей з розрахунку на одиницю поверхні тіла. У нормальнихкомфортних умовах, тобто в інтервалі температур 15,5-29.5°С основний обмін речовин майже не залежить відтемператури навколишнього середовища. Проте при зниженні температури виникає мускульна напруга, що підсилює метаболізм, а підвищення навколишньої температури супроводжується зменшенням активності і втомою, що приводить до зниження метаболізму.

Інтенсивність діяльності чинить помітний вплив на утворення тепла в організмі. Людина, зайнята важкою фізичною працею, може «виробляти» до 1370 кДж теплової енергії на годину. Така людина може відчувати себе нормально при навколишній температурі нижче -1°С, але її продуктивність почне знижуватись, коли температура навколишнього повітря перевищить 18°С. Хоча велика частина систем ОВКВ використовується в житловихбудинках, школах, лікарнях, установах, тобто в таких приміщеннях, де люди фізично мало активні,в інших галузях застосування цей фактор теж необхідно враховувати.

При температурі навколишнього повітря до 30°С температура тіладорослої людини, що знаходиться в стані спокою, регулюється шляхом зміни інтенсивності перенесеннятепла випромінюванням і конвек­цією. Залежність між сумарним тепловим потоком і температурою навколишнього повітря практично лі­нійна і зменшується відВт при 12,8°С до нуля при 37,2°С. При температурах нижче 29,4°С втрача-

Комфорт - середовище із сприятливою температурою, вологістю повітря, необхідне для нормального та здорового функціонування людини. ~ Метаболізм - основний обмін речовин, окислення їжі.


єтьсяВт в результаті випаровування, в основному з видихом повітрям. Вище за цю температуру втрати тепла випаровуванням починають різко зростати, і при 37,2°С випаровування стає основним джерелом теплових втрат. Для людини, зайнятої фізичною працею, інтенсивність випаровування починає зростати при нижчих температурах, збільшуючись пропорційно інтенсивності обміну речовин.


Читайте також:

  1. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  2. Алгоритм знаходження ДДНФ (ДКНФ) для даної булевої функції
  3. Але відмінні від значення функції в точці або значення не існує, то точка називається точкою усувного розриву функції .
  4. Аналіз коефіцієнтів цільової функції
  5. АРХІВНІ ДОВІДНИКИ В СИСТЕМІ НДА: ФУНКЦІЇ ТА СТРУКТУРА
  6. Асимптоти графіка функції
  7. Базальні ядра, їх функції, симптоми ураження
  8. Базові функції, логічні функції
  9. Банки як провідні суб’єкти фінансового посередництва. Функції банків.
  10. Банківська система та її основні функції
  11. Банківська система та її структура. Функції Центрального банку.
  12. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. особливості побудови банківської системи в Україн




Переглядів: 825

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Регулювання параметрів пари | Ефективна температура

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.