У чому полягають особливості управління запозиченими коштами банку?
Особливістю запозичених і коштів є те, що у процесі їх формування ініціатором виступає банк, ітоді як при створенні депозитної бази ініціатива належить клієнтам. І Коли йдеться про запозичення, банк самостійно визначає, скільки і І на який період йому потрібно коштів, а у процесі залучення вкладів їх сумата строки визначаються клієнтами з огляду на власні потреби.
Розвитку підходів до управління недепозитними джерелами коштів банку сприяла концепція пріоритетних стосунків із клієнтами,яка набула розвитку в 70-ті роки. На той час банківська практика розвинених країн переконливо показала, що банк повинен надаватиклієнтам усі кредити, які принесуть чистий прибуток. У такому разі завдання менеджерів сурсів та підтримати нормативи ліквідності. За такого підходу рішення про надання позик приймається раніше, ніж рішення проформування ресурсів.
45. Розкрийте зміст поняття «приховані витрати банку на залучення ресурсів».
Які заходи у сфері управління пасивами найвигідніші для банку в період підвищення ринкових процентних ставок?
У чому полягає мета управління кредитним портфелем банку?
Головна мета процесу управління кредитним портфелем банку полягає в забезпеченні максимальної дохідності за певного рівня ризику. Рівень дохідності кредитного портфеля залежить від структури й обсягу портфеля, а також від рівня відсоткових ставок за кредитами.
Охарактеризуйте методи ціноутворення за банківськими кредитами.
М «вартість плюс»
Метод враховує вартість залучених коштів та всі витрати банку, пов'язані із наданням кредиту. Процентна ставка за кредитом охоплює:
— вартість залучення кредитних ресурсів для банку;— операційні витрати, пов'язані з процесом кредитування — премію за ризик невиконання зобов'язань клієнтом;— премію за ризик, пов'язаний зі строком кредитування;— бажаний рівень прибутковості кредиту,