Антраглікозиди як і всі інші глікозиди складаються з двох компонентів: глікону та аглікону. Після введення вередину антраглікозиди всмоктуються в кров, потім у печінці піддаються гідролізу, після чого глікон приймає участь в обмінних процесах, а аглікон виділяється стінкою товстого кишечнику, поздазнюючи при цьому чутливі рецептори і рефлекторно прискорюючи акт дефекації. Проносний ефект виявляється через 10 годин і пізніше.
При тривалому застосуванні таких препаратів виробляється звикання, аж до повної відсутності ефекту.
G Застосовують при запорах, переповненні кишок, при атонії передшлунків і тимпанії рубця, як жовчогінні у жуйних.
Сабур - Aloe
Висушений сік з листя алое деревоподібного (Aloe arborescens) – багаторічної вічнозеленої рослини. Містить 60% анраглікозидів. Темно – бура маса чи порошок жовто – зеленого кольору, дуже гіркий на смак, розчиняється в гарячій воді, із зеленим милом утворює пластичну масу.
Застосовують у малих дозах як гіркоти, у більших – як проносний засіб. У жуйних тварин стимулює моторику передшлунків і діє жовчогінно. Проносний ефект виявляється через 12 – 24 години. Зовнішньо: як протизапальний та ранозагоюючий засіб.
Корінь ревеню – Radix Rhei
Зібрані рано навесні або восени висушені корені і кореневища ревеню тангутського (Rheum palmatum) містять антраглікозиди, дубильні, смолисті та красильні речовини.
Випускають порошок, таблетки, сухий екстракт та гірку настойку.
Застосовують як гіркоту для поліпшення травлення та як проносне.