МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Засоби, що діють на адренергічні нервиДо адреноміметиків прямої діївідносяться: Адреналіну гідрохлорид та адреналіну гідротартрат, мезатон.Дія цих препаратів призводить до розширення судин серця, мозку, легень, скелетних м’язів, що поліпшує кровообіг в них, стимулює обмін вуглеводів, жирів, сприяє нагромадженню енергії, підвищує кров’яний тиск, знімає втому, сприяє поліпшенню серця, зумовлює розслаблення гладеньких м’язів кишок і бронхів. Застосовують для поліпшення роботи серця, підвищення кров’яного тиску при колапсі, отруєнні наркотиками і снотворними засобами, при зупинці серця, для поліпшення дихання при емфіземі легень. Адреналін застосовують підшкірно та внутрішньом’язово у формі 0,1% розчину. Випускають у флаконах по 10 мл та у ампулах по 1 мл. До адреноміметиків непрямої дії відноситься: G Ефедрину гідрохлорид – Ephedrini hydrochloridum, який діє звужуючи судини, підвищуючи кров’яний тиск, стимулює роботу серця, розслаблює мускулатуру бронхів і травного каналу, розширює зіницю ока, збуджує центр дихання, застосовують як спазмолітичний і протиалергічний засіб при кропивниці у формі 5% розчину внутрішньом’язово та підшкірно, і внутрішньо у порошку і таблетках. ? ЗАПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ 1.Які засоби відносяться до групи, що регулюють функцію еферентних нервів? 2.Назвіть представників засобів, що регулюють функцію холінергічних нервів? 3.Назвіть засоби які діють як холіноміметики? 4.Назвіть засоби які діють як холінолітики? 5.Які засоби регулюють функцію адренергічних нервів? 6.Які види дії мають препарати даної групи? 7.Охарактеризуйте представників даної групи, розгляньте їх властивості, дію та застосування. 8.В яких лікарських формах випускають ефедрину гідрохлорид?
Виписати рецепти "
1.Карбахолін в 0,1% розчині корові на три ін’єкції через добу. 2.Ареколіну гідробромід у формі розчину коню на дві ін’єкції при ревматичному запаленні копит. 3.Фізостигміну саліцилат собаці у формі очних крапель. 4.Прозерин у формі розчину корові на дві ін’єкції при затримці посліду. 5.Новокаїн з адреноліном коню для провідникової анестезії. 6.Адреналіну гідрохлорид з глюкозою внутрішньовенно коню при серцевій недостатності. 7.Атропіну сульфат двом поросятам для ін’єкції при отруєнні хлорофосом. 8.Диплацин підшкірно собаці перед операцією. 9.Борну кислоту (2%) і ефедрину гідрохлорид (1%) корові у формі очних крапель.
Зміст 1.Вітамінні препарати. Загальна характеристика і практичне застосування. 2.Роботи російського вченого М.І.Луніна та польського вченого К.Функа по вивченні вітамінів. Класифікація. 3.Водорозчинні вітаміни та їх препарати. 4.Жиророзчинні вітаміни та їх препарати. 5.Гормональні препарати, класифікація, дія, застосування. 6.Характеристика, дія та застосування ферментних препаратів.
¨ Література 1. Хмельницький Г.О., Строкань В.І. Ветеринарна фармакологія з рецептурою. - К.: Аграрна освіта, 2001. – 131- 160 с. 2. Хмельницький Г.О., Хоменко В.С., Канюка О.І. Ветеринарна фармакологія. Харків Парітет, 1995. – 325- 414 с. ! Основні терміни і поняття Вітамін, тіамін, рибофлавін, піридоксин., ціанокобаламін, аскорбінова кислота, нікотинова кислота, вікасол, токоферол, полівіт, АКТГ –адренокортикотропний гормон, пітуїтрин, окситоцин, синестрол, МОД – міжнародні одиниці дії, інсулін, тиреоїдин, пепсин, панкреатин. &Теоретичні вказівки Читайте також:
|
||||||||
|