Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Комутаційне обладнання для локальних мереж

Для того щоб з’єднати 3 і більше комп'ютерів в локальну мережу необхідне додаткове комутаційне обладнання. Самі поширені пристрої для об’єднання комп’ютерів в локальну мережу це – концентратори і комутатори.

Концентратор (hub) – це багатопортовий репітер або повторювач. Репітер Ethernet – це пристрій, фізично розташований в мережі, з двома або більш Ethernet портами.

У хабах під виту пару використовуються порти MDI-X типу (перевернута розетка), що дозволяє підключати комп'ютери безпосередньо без використання кросс-овер кабелю. Для з'єднання хабів між собою один з його портів має розводку MDI, що дозволяє сполучати хаби безпосередньо без використання крос-овер кабелю.

Рисунок 1.10 – Зовнішній вигляд концентратора

 

Цей порт яким-небудь чином виділений на корпусі пристрою. Застосовуються різні назви: "Cascading" або "In", або "Cross-over". Нерідко є перемикач, що дозволяє перемикати режим порту з MDI в MDI-X і навпаки, що дозволяє використовувати цей порт не для каскадного включення, а для підключення звичайних комп'ютерів. Якщо на вашому хабі відсутній перемикач режиму порту (MDI - MDI-X), а всі інші порти зайняті і вам необхідно підключити ще один комп'ютер, то ви легко можете це зробити просто використавши для цього "cross-over" кабель. Для з'єднання хабів по кабелю вита парі між собою дріт включається в звичайний роз'єм на одному хабі і в каскадний роз'єм на іншому.

Комутатор (switch, свич) – є багатопортовим різновидом моста.

Рисунок 1.11 – Зовнішній вигляд комутатора

 

Основною відмінністю комутатора від концентратора є те, що комутатор передає між сегментами (своїми портами) лише потрібні пакети. Якщо ж одержувач пакету знаходиться в тому ж сегменті, що і відправник, то пакет знищується (відправник його і так отримав), тим самим решта сегментів не засмічується паразитним трафіком.

Комутатор є пристроєм, який тримає в своїй пам'яті таблицю відповідностей MAC адрес пристроїв і портів, за якими знаходяться ці пристрої. MAC адреса є фізичною адресою мережевої карти і не має ніякого відношення до IP-адреси. Комутатор нічого не знає про IP адреси, він працює на нижчому рівні.

Пристрої, підключені до комутатора можуть працювати в режимі повного дуплексу (одночасна прийом і передача даних), тим самим загальна швидкість роботи між комутатором і підключеним пристроєм зростає в два рази;

Пристрої, підключені до різних портів, можуть працювати на різних швидкостях (наприклад 100 Мбіт і 1 Гбіт) і режимах дуплексу;

На різних портах комутатора можуть бути різні середовища передачі, наприклад вита пара і оптика, хоча останнє, звичайно, реалізується через окремі мости.

Логіка роботи комутаторів дозволяє їм передавати пакети відразу, не акумулюючи їх у внутрішньому буфері (у відмінності від хабів), тим самим затримка при передачі пакетів крізь комутатор значно менша. Передача в порт одержувача здійснюється як тільки комутатор повністю отримує заголовок пакету (де і міститься MAC адреса одержувача) і звіряє його по таблиці MAC відповідностей (після чого в порт одержувача починає пересилатися заголовок пакету, хоча він ще не був отриманий на порту відправника). Проте, пакети можуть акумулюватися у внутрішньому буфері комутатора, це може відбутися унаслідок відсутності в таблиці MAC-відповідностей адреси одержувача, зайнятості порту, за яким знаходиться одержувач (в цей час туди передається інший пакет) або із-за узгодження швидкостей між відправником і одержувачем.

Зовні комутатори виглядають так само, як і хаби, але на деяких моделях напроти портів знаходяться індикатори, що вказують на наявність напів- або повного дуплексу, а так само швидкості передачі. Так само відсутній загальний індикатор колізій.

До комутатора можна підключити таку кількість комп'ютерів, скільки портів є у нього. Це є єдиним обмеженням мережі. Є дуже широка лінійка комутаторів від 4-х портових до 48-ми портових різних виробників.

Відстань від комутатора до комп'ютера обмежена. Вона повинна складати не більше 100 метрів. Таким чином, обмежена довжина горизонталі, вона рівна 90 метрів. Горизонталь або горизонтальна проводка – відстань від патч–панелі до розетки кінцевого користувача.

До комутатора, а вірніше до інформаційної розетки, комп'ютери під’єднуються прямим кабелем. Після під'єднування всіх наявних комп'ютерів до комутатора, слід перевірити наявність фізичного з'єднання. На комутаторі поряд з портами повинні бути присутні індикатори, що сигналізують про наявність фізичного з'єднання. Цілком може статись, що індикатори знаходяться не поряд з портом, а винесені на окрему панель. У такому разі вони будуть пронумеровані відповідно до номерів портів.

Комутатор, як правило закріплюється на стіні і до нього підводяться кабелі, що йдуть від інформаційних розеток.

Деякі правила виготовлення проводки для локальної мережі, в якій встановлений комутатор:

Якщо два комп'ютери, що стоять на одному столі можна з'єднати крос-овер кабелем, довжина якого 5 метрів, що максимально допускається, то для 3-х і більш за комп'ютери це не допустимо. У таких мережах (навіть найменших) необхідно комп'ютери користувачів підключати до мережі тільки через мережеві розетки з використанням патч – корду. Розетка повинна бути жорстко закріплена на стіні і максимальна довжина патч–корду повинна бути не більш 3-х метрів.

 


Читайте також:

  1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  2. Demo 3: Topologies (топологія мереж)
  3. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  4. Абонентське обладнання для відеоконференц-зв'язку
  5. Абонентський стик ISDN мережі
  6. АВТОМАТИЧНА КОМУТАЦІЯ В МЕРЕЖАХ ЕЛЕКТРОЗВ'ЯЗКУ
  7. Автоматичне налагодження їх індуктивності на ємність мережі для забезпе1
  8. Адресація в IP-мережах
  9. Алгоритм розрахунку та підбору технологічного обладнання
  10. Аналіз використання обладнання.
  11. Аналіз вузьких місць у мережі
  12. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні




Переглядів: 853

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Обробка кінців витої пари і обтискування в роз’єм RJ-45. | Мережеві адаптери (мережеві карти)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.