Оператор введення (вводу)є непрямою пам'яттю в процесі виконання логічних операцій. Отриманий до моменту введення результат операції вписується процесором як значення аргументу. Цей аргумент доступний також і в інших місцях програми. Оператор введення виконується незалежно від результату попередніх логічних операцій і не може ані викликати зміни результату, ні закінчити цю операцію. Це може зробити тільки оператор передавання (передачі) (рис. 10.27).
У техніці керування бувають випадки, коли тривалий в часі сигнал треба замінити короткочасним імпульсом. Реалізують це за допомогою відповідних електричних або електронних систем (імпульсаторів).За допомогою оператора введення можна реалізувати цю дію також програмно.
Детектування фронту сигналу
За допомогою детектування фронту можна виявити зміни стану сигналу. Наростаючий фронтмаємо при зміні логічного значення від 0 до 1. В протилежному випадку - зміни від 1 до 0 - маємо нисхідний (спадаючий) фронт(рис. 10.28). Для детектування фронту використовують чотири різні елементи (табл. 10.3). Детектування фронту можливе як з використанням логічної операції, так і за допомогою оператора. У цьому останньому випадку результат детектування передує виконанню логічної операції.
У програмі контролера PLC використовують логічні функції НІ (NOT), І (AND), а також АБО (OR). Крім цих функцій користувач має в розпорядженні функції запам'ятовування – тригери RS і SR, а також вводу і передачі. Елементи детектування фронту можна також використовувати для запам'ятовування значень сигналів.