Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Корпоративне управління



 


3. Система корпоративного управління повинна забезпечува­
ти стратегічне керівництво товариством, ефективний нагляд
за діяльністю виконавчого органу з боку наглядової ради, а та­
кож відповідальність ради перед акціонерами.

Регулювання корпоративного управління повинно ефектив­но впливати на розвиток відносин в AT з метою позбавлення певних кіл осіб зацікавленості у відсутності стійкого регулюван­ня і збереженні наявних недоліків. Таке намагання є досить сут­тєвою перепоною для вдосконалення корпоративного законо­давства, тим більше, що майже всі AT, створені при масовій приватизації, потребують загальної реструктуризації, зокрема, в управлінні.

4. Система корпоративного управління повинна забезпечува­
ти своєчасне й точне розкриття інформації з усіх найважливі­
ших питань, що стосуються AT, включаючи його фінансовий стан,
продуктивність, власність та управління.

Тобто оприлюднюється інформація про власників контроль­них і значних пакетів акцій, або, як говорять, про основних акці­онерів та інших осіб, які контролюють або можуть контролю­вати AT, включаючи інформацію про спеціальні права голосу, угоди між акціонерами, так звану значну перехресну акціонерну власність та взаємні гарантії. Також важливою є інформація про правочини з іншими юридичними особами, пов'язаними з AT певними відносинами.

Обізнаність зі структурою капіталу AT і, як наслідок, з розпо­ділом управління в ньому впливає й на запобігання численним механізмам, які дозволяють окремим акціонерам отримувати контроль, що не відповідає розміру їхньої частки в статутному капіталі товариства.

5. Аспект Принципів корпоративного управління щодо здійс­
нення контролю за фінансово-господарською діяльністю корпо­
рації насамперед пов'язаний з публічністю діяльності AT, що
диктує необхідність для нього не менше одного разу на рік зві­
тувати перед громадськістю про свій фінансово-господарський
стан, інформувати про це Державну комісію з цінних паперів та
фондового ринку.

Належну контрольованість дій з управління товариством покликане забезпечити щорічне проведення незалежних ауди­торських перевірок діяльності товариства.


Найпоширенішим джерелом даних про становище AT є пере­вірка його фінансових звітів, в яких містяться його фінансові показники та інформація про фінансовий стан компанії. Це ба­ланс, звіт про прибутки та збитки, потоки грошових коштів то­що. Об'єктивність цих даних підтверджує аудиторський висно­вок, що складається після проведення аудиторської перевірки. Головною метою впровадження цієї вимоги є підтнердженість і достовірність інформації про фінансовий стан товариства, що також є основою для оцінки його цінних паперів. У розвинутих країнах важливими носіями інформації є й протоколи обгово­рень та аналізу операцій адміністрацією корпорації, документи про що також включаються до річних звітів. І Іоряд з фінансови­ми звітами корпорації, ці протоколи обговорень є корисними, бо в сукупності з цього можна зробити висновок про реагування виконавчого органу на фінансовий стан товариства, усвідомле-ність щодо цього, можливість впливати на розв'язання проблем, кроки, які здійснювалися щодо цього, та їх ефективність, а також багато іншої інформації, яка може бути використана її користу­вачами і впливатиме на перспективи діяльності товариства.

6. Заінтересовані особи

Крім інвесторів (акціонерів), які передусім мають інтерес до управління, оскільки вклали власні кошти в акції, існують і ін­ші особи, які мають легітимний інтерес у діяльності товариства і до яких передусім належать працівники, кредитори, споживачі продукції товариства, територіальна громада, на території якої розташоване товариство, а також відповідні державні органита органи місцевого самоврядування. Товариство повинно поважа­типрава цього досить широкого кола осіб та враховувати їхніінтереси, активно співпрацювати з ними для створеннядобро­буту, робочих місць та забезпечення фінансової стабільностіто­вариства.

Співпраця корпорації із заінтересованими особами та враху­ванняїх інтересів у процесі корпоративного управління сприяєзабезпеченню фінансової стабільності та конкурентоспромож­ностікорпорації, досягненню її мети, а також позитивновпли­ває на її ділову репутацію.

Органом, який забезпечує співпрацю корпораціїіз заінтере­сованими особами, має бути наглядова рада та її комітети. Інші органи корпорації у процесі своєї діяльності також мають урахо­вувати та забезпечувати дотримання інтересів зазначених осіб.


198________________________________________________ Розділ 7

Корпорація повинна забезпечити заінтересованим особам доступ до інформації про товариство, необхідної для ефектив­ної співпраці.

Безсумнівно, найближчим колом осіб, зацікавлених у про­дуктивній та прибутковій діяльності корпорації, є її працівни­ки. Вони також залучаються і до корпоративного управління.

Практика корпоративного управління може передбачати, зокрема, прийняття органами товариства рішень з певних пи­тань за погодженням з представниками трудового колективу, інформування працівників про прийняті товариством рішення, що можуть зачіпати їх інтереси, участь представників трудового колективу у роботі наглядової ради та її комітетів.

Практика корпоративного управління, також може передба­чати розповсюдження між працівниками акцій товариства, роз­поділ між ними частини прибутку та інші заходи заохочення, що сприятимуть підвищенню заінтересованості працівників в ефективній діяльності товариства.


Читайте також:

  1. C. 3. Структурна побудова управління організаціями.
  2. ERP і управління можливостями бізнесу
  3. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  4. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  5. ISO9000. Як працює система управління якістю
  6. Oracle Управління преміальними
  7. А. Видання прав актів управління
  8. Автоматизація управління діяльністю готелю
  9. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  10. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ
  11. Автоматизовані станції управління насосними станціями водопостачання першого, другого і третього підйомів
  12. Адаптивні організаційні структури управління.




Переглядів: 470

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Органи управління корпорації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.