Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Органи управління корпорації

Вищий орган корпорації

У корпорації утворюються органи, види яких залежать від структури управління (однорівнева та дворівнева). У корпо­рації завжди є вищий орган. Як правило, існує також виконав­чий орган. Виключення становлять ті рідкі випадки, коли для виконання його функцій укладається договір на управління з управляючою компанією. У великих корпораціях створюються органи контролю — наглядова рада; можливе також створення ревізійної комісії.

У виробничих кооперативах, ТОВ, ТДВ, AT вищим органом є загальні збори. В чинному законодавстві назви вищого органу корпорацій відрізняються. Так, в AT цей орган іменується за­гальними зборами акціонерів (ст. 145 ЦК, ст. 32 Закону «Про акціонерні товариства»); у ТОВ та ТДВ — загальними зборами учасників (статті 151, 159 ЦК, ст. 58 Закону «Про господарські товариства»); у виробничому кооперативі — загальними збора­ми членів кооперативу (ст. 15 Закону «Про кооперацію»). Як вбачається, різниця несуттєва і обумовлюється найменуванням учасників цих видів корпорацій (акціонери, учасники, члени).


Корпоративне управління______________________________________ f99

Законодавче регулювання питань вищих органів корпора­цій здійснюється за загальним правилом на рівні як ЦК, так і спеціальних законів. Стосовно AT, ТОВ, ТДВ — це статті 145, 151,159 ЦК і статті 41,58,65 Закону «Про господарські товари­ства», статті 32—50 Закону «Про акціонерні товариства». Що ж до виробничого кооперативу, то на рівні ЦК це питання не вре­гульоване, а йому присвячена ст. 15 Закону «Про кооперацію».

Загальні збори створюють основну ираноиу базу для діяль­ності інших органів корпорації, на підставі якої і повинно здійс­нюватися управління нею спеціально створеним для цього ви­конавчим органом. Загальні збори є органом для вираження спільної (єдиної) волі учасників (акціонерів, членів кооперати­ву). В загальних зборах мають право брати участь усі його учас­ники (акціонери, члени). На відміну від інших органів, цей ор­ган не обирається. Саме участю в ньому всі учасники товариства (акціонери, члени кооперативу) або їх представники реалізують свої корпоративні права. Специфіка вищого органу корпорації полягає також в тому, що він працює не постійно, а щонаймен­ше раз на рік.

Спільна воля учасників (акціонерів, членів) виражається на загальних зборах безпосередньо, на відміну від інших органів корпорації, в яких ця воля знаходить своє вираження через поса­ди, яких набувають ті чи інші учасники.

Особливістю корпоративного управління в кооперативах слід вважати те, що законодавством передбачено можливість скликання зборів уповноважених кооперативу, якщоце перед­бачається статутом кооперативу, у разі, коли з організаційнихпричин, а саме через територіальне розміщення чи значнучисель­ність членів кооперативу проведення загальних зборівчленів кооперативу неможливе (ч. 7 ст. 15 Закону «Про кооперацію»). Кількість членів кооперативу, які мають право делегуватиупов­новажених, та порядок їх делегування визначаються статутом кооперативу.

Найбільш складним є питання скликання, компетенціїта про­ведення загальних зборів акціонерів і прийняття нимирішень.


Читайте також:

  1. C. 3. Структурна побудова управління організаціями.
  2. ERP і управління можливостями бізнесу
  3. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  4. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  5. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  6. III. Организация проведения государственной экспертизы
  7. III. РЕСУРСНОЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ ОРГАНИЗАЦИЙ ТОРГОВЛИ
  8. ISO9000. Як працює система управління якістю
  9. L Организационная часть.
  10. Oracle Управління преміальними
  11. А. Видання прав актів управління
  12. Автоматизація управління діяльністю готелю




Переглядів: 1715

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Корпоративне управління | Загальні збори

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.