Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Типи температурних кривих

 

Температурна крива під час гарячки складається з трьох частин -підвищення, стояння і зниження, але у кожної є свої особливості, що можуть дати інформацію про стан хворого та мають діагностичне значення.

На характер температурної кривої можуть впливати особливості збудника, циклічність його розвитку в крові, організм хворого, здатність його імунної системи відповідати на чужорідні антигенні стимули. Останнім часом внаслідок широкого застосування антибіотиків температурні криві значною мірою втратили свою типовість.

 

Розрізняють наступні типи гарячки:

1. Гарячка постійного (сталого) типу:

Характерно: температура, встановлюється на високих цифрах, добові коливання невеликі, не більше 1°С. Спостерігається при крупозній пневмонії, черевному та висипному тифах, ревматизмі.

 

 

2. Гарячки послаблюючого (ремітуючого)типу: Характерно: добові коливання температури в межах 1-2 °С, без зниження ранкової температури до норми. Спостерігається при гнійничкових захворюваннях, вогнищевих запаленнях легень.

 

3. Гарячка переміжного (інтермітуючого) типу:

Характерно: короткочасне, частіше раптове, в 2-ій половині дня чи нічне підвищення температури до 39-40°С і швидке (через декілька годин) її повернення до норми. Періоди гарячки повторюються через 1-3 дні. Спостерігається при малярії.

4. Гарячка виснажуючого (гектичного) типу:

Характерно: великі добові коливання температури (3-4°С) з різким ранковим зниженням до норми. При ньому виникає значне потовиділення і виснажлива слабкість. Спостерігається при сепсисі, гнійничкових захворюваннях, активному туберкульозі з розпадом легеневої тканини.

 

5. Гарячка спотвореного (інвертованого) типу:

Характерно: подібна до гарячки гсктичного типу, але максимум температури спостерігається вранці, а ввечері вона нормалізується. Спостерігається при сепсисі, важких формах туберкульозу.

 

 

6. Гарячка поворотного (рекурентного) типу:

Характерно: раптове кількаденне підвищення температури до 39-40 С і вище, потім раптове її падіння до норми і через декілька днів повторне підвищення температури. Спостерігається при поворотному тифі.

 

 

7. Гарячка хвилеподібного (ундулюючого) типу:

Характерно: поступове підвищення температури тіла протягом певного періоду з наступним її падінням та більш-менш тривалим безгарячковим періодом Спостерігається при лімфогранулематозі, бруцельозі.

8. Гарячка нерегулярного (неправильного) типу:

Характерно: добові коливання температури різнорідні, різної тривалості. Спостерігається при багатьох захворюваннях, наприклад, при ревматизмі, хронічному бронхіті, дизентерії, грипі, сепсисі.


Читайте також:

 1. Визначення, утворення та класифікація кривих ліній
 2. Відкриття високотемпературних надпровідників
 3. Загальна характеристика формоутворення кривих ліній та кривих поверхонь
 4. Задачі інцидентності на кривих поверхнях
 5. Коефіцієнти, що характеризують форму несинусоїдних періодичних кривих
 6. Мінімальна довжина прямої вставки між початковими точками перехідних кривих
 7. МОДЕЛЬ БАЖАНОГО АБО КАРТА КРИВИХ БАЙДУЖОСТІ
 8. Обчислення довжин дуг кривих.
 9. Основні види кривих байдужості
 10. Параметризація кривих
 11. Побудова лекальних кривих
 12. Побудова циркульних і лекальних кривих
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальне уявлення про гарячку | Стадії гарячки.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.