Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Питання 1.

8-044-239-30-69

Грецька історія розгорталась у трьох регіонах: Материковій або Балканській Греції, на островах Егейського моря і на західному узбережжі Малої Азії.

Територія Балканської Греції поділялась на Північну, Середню і Південну області, які, в свою чергу теж поділялись на регіони. У Північній Греції виділялися два регіони: Епір, який був гірською областю, ізольованою від інших регіонів скелястими хребтами, спеціалізувався на розвитку молочного скотарства та Фессалія, яка була рівнинною і зручною для хліборобства, через що й стала житницею Греції. З півночі її відокремлював гірський хребет із легендарною горою Олімп. На півдні теж тягнулися гори і пройти через них у Середню Грецію можна було лише Фермопільською ущелиною, завширшки не більше як 14 м.

Середня Греція поділялась на ряд областей. Особливе значення для грецької історії мала Аттика із центром в Афінах. Вона являлась кам'янистою і засушливою рівниною, але була багата сировиною і зручною для мореплавства. Через це Аттика стала торгово-ремісничим центром Греції, а також славилась маслинництвом, виноградарством, медозбором. Найродючішою областю Середньої Греції була Беотія із центральним містом Фіви. На захід від неї розташовувалась бідна країна Фокіда, відома завдяки загальногрецькому оракулу Аполлона в місті Дельфи, який через двозначні тлумачення ніколи не помилявся (окрім одного випадку, коли передбачив поразку греків у греко-перських війнах). На західному узбережжі виділялась область Істмія із найбільшими в цій частині містами Коринф і Мегари. Інші області (Локрида, Дорида, Етолія і Акарнанія) відігравали значно меншу роль в історії Стародавньої Греції.

Південь Греції займав півострів Пелопоннес, який теж поділявся на ряд областей. Основними з них були Лаконіка (столиця – м. Спарта) та Мессенія, які були дуже родючими. Їхнє населення займалось вирощуванням пшениці, ячменю, розведенням фруктових садів, виноградників та оливкових гаїв. Значну роль в житті Греції відігравала Еліда, ле знаходився священний гай Олімпія, у якому відбувалися Олімпійські ігри. Окрім того, на Пелопоннесі були також такі області як Ахайя, Аркадія, Арголіда.

Розміри природно-географічних областей не обов’язково співпадали з розмірами грецьких міст-держав – полісів. Бувало, що область ділилася на декілька полісів (Беотія – на 10), а бувало, що один поліс об’єднував кілька областей (Спарта об’єднувала Лаконіку і Мессенію).

Життя греків було тісно пов’язано з морями, через які пролягали їхні торговельні шляхи, проте найбільше – з Егейським морем. Воно буквально всіяне було островами, на яких здавна мешкала грецька людність. На північному сході це море через протоки Дарданелли і Босфор з’єднувалося з Чорним, відкриваючи шлях грекам до берегів Причорномор'я. На півдні воно забезпечувало вихід до Великого (Середземного) моря. З того ж боку воно ніби замикалося островом Крит, який пов'язував грецький світ з африканським Єгиптом. На Криті ще здавна розвинулась культура, яку вважають попередницею всієї грецької античності. Серед інших островів велике значення мали Делос, Егіна, Лемнос, Лесбос, Родос, Самос та ін.

На малоазійському узбережжі теж виникли і розвивались грецькі міста, найбільше значення серед них мали Мілет, Галікарнас, Смірна.

Греція належала до територій із субтропічним кліматом, середня температура тут була біля +17. Дощів випадало мало і деякі області страждали від засухи. Більша частина рік і струмків пересихала і тому вода надзвичайно цінувалася. Рослинний і тваринний світ були надзвичайно різноманітними. Густі ліси покривали північні і західні райони, і, особливо, Пелопоннес. У них водилося чимало дичини. Але поступово ліси були винищені, вони розчищалися під забудови. Ранньою весною схили гір і долини покривалися різнобарвними квітками – фіалками, нарцисами, гіацинтами, тюльпанами. Ландшафт Греції переважно гористий, що зумовлювало початкову відособленість регіонів. Гірські схили, де процвітало скотарство, перемішуються з долинами, в яких розвивалося землеробство, виноградництво, садівництво, вирощування оливок. У проходах між горами та в ущелинах пролягали торговельні шляхи. Торгівля розвивалась здавна через різнорідну спеціалізацію регіонів, до чого спонукали природно-кліматичні причини (різний ландшафт, різниця температур і т.п.) . Однак, найбільше шляхів пролягало морем, яке було невід’ємною складовою життя давніх греків.

Природні умови і визначили характер перших поселень. Гірськими хребтами і пасмами Греція дробилася на безліч дрібних общин, які жили відособлено одна від одної. Автономія і автаркія (задоволення тільки своїх потреб) були основними рисами життя общини. Тому найскладнішою проблемою протягом всієї історії була проблема об'єднання. Великих держав класична Греція не знала, а об’єднання міст не були тривалими і розпадалися при перших серйозних потрясіннях і кожна община знову перетворювалася у свою державу.

Терміни «Греція» і «греки» з'явилися досить пізно і, до того ж, у Стародавньому Римі. Спочатку греки називали себе данайцями і ахейцями, а пізніше – еллінами, а свою країну – Елладою. Цими термінами вони позначали всіх, хто був з їхньої соціокультурної сфери, незалежно від місця проживання (поліси власне грецьких місць чи колоній), також цими термінами греки відокремлювали себе від світу «варварів» - чужинців, іноземців, відмінних від них укладом життя, способом мислення та, як вважалося, безкультурних і неосвічених.

Із поступом своєї колонізації, греки виходять за межі власне свого світу і засновують чимало міст на узбережжях всього Середземноморського і Чорноморського басейну. Таким чином, їхня цивілізація територіально розширюється, встановлює контакти з іншими племенами і цивілізаціями. А після завоювань Олександра Македонського, греки відкривають для себе Схід, їхній спосіб життя і мислення поширюється від Єгипту до Індії і протягом трьох наступних століть триває епоха еллінізму, яка характеризується синкретизмом грецької і місцевих культур. Тобто, на прикінцевому етапі свого існування, вплив грецької цивілізації був поширений на величезних просторах Європи, Азії, і, частково, Африки.

 


Читайте також:

  1. IV. Питання самоконтролю.
  2. V. Питання для самоконтолю
  3. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  4. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  5. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  6. Актуальні питання управління земельними ресурсами та їх охорони
  7. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  8. Бесіда за запитаннями.
  9. В лекції висвітлюються питання використання мережних структур, їх недоліки та переваги.
  10. Виділення в природних комплексах незвичайних, унікальних ділянок і явищ і питання їх збереження.
  11. Висновок з 1 питання
  12. Відповідаючи на питання, будьте впевнені в своїй перемозі і все у вас вийде.




Переглядів: 427

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Уведення. | Питання 2.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.