Завдання 1. До магазину з бази завезено дві партії борошна. У першій партії борошно має такі показники: колір - білий, смак і запах - нормальний, зольність та сухі речовини - 0,73, прохід крізь сито № 43 - 78%, клейковина - гарної якості.
У другій партії в окремих мішках борошно не відповідає сорту, зазначеному у супровідних документах і маркувальних ярликах, є малоприховані дефекти.
Визначити сорт борошна першої партії. Яке рішення Ви маєте прийняти? Що зазначається на маркувальному ярлику? Яке значення має колір шрифту на ньому? Як Ви розумієте «приховані дефекти»?
Зробити висновки щодо якості борошна і його здатності до реалізації. Які документи слід оформити під час приймання борошна?
Завдання 2. До магазину з булочно-кондитерського комбінату
10 год (через 3 год після випікання) надійшла партія бубликів.
Перевіркою допустимих відхилень від маси об 11 год виявлено, що середня маса, одержана під час одночасного зважування 10 виробів, становила 320 г, а відхилення -7 г.
Дати висновок щодо правильності проведення перевірки. Які Ваші подальші дії?
ВАРІАНТ 11
Завдання 1. На склад торгової фірми надійшла партія і рубчастих макаронних виробів довжиною 15 см і діаметром 3,8 мм у картонних коробках масою 700 г. Картонні коробки запаковано в ящики, промарковані червоною фарбою. Під час дослідження середнього зразка було виявлено: колір виробів - рівномірний, поверхня - гладка, форма - правильна, смак та запах - властиві цьому ювару, без сторонніх запахів, масова частка вологи - 12,5%, кислотність - 3,7°С, лому, крихт і деформованих виробів не виявлено.
Визначити вид і сорт макаронних виробів, зробити висновок щодо їх якості. Чи всі потрібні показники якості було досліджено юрговою фірмою?
Завдання 2. На базі зберігається борошно І ґатунку. Який показник якості борошна (крім вологи) визначається регулярно протягом усього терміну зберігання? Визначити його у поданому іразку і дати висновок щодо можливості подальшого зберігання борошна.