Завдання 1. До універсаму привезли 12 мішків картопляного крохмалю масою по 50 кг. Картопляний крохмаль має білий колір з кришталевим блиском, зольність - 0,32%, кислотність - 8°, кількість краплин в 1 дм2 - 250 шт.
Якою масою було відібрано середній зразок? Дати висновок щодо якості крохмалю і встановити його сорт. Якими нормативними документами треба користуватися? Які процеси відбуваються у крохмалі під час зберігання при підвищеній вологості повітря?
Завдання 2. Під час товарознавчої оцінки мармеладу желейного було встановлено, що зольність його - 0,03 %, редукуючих речовини - 19%, кислотність у перерахунку на яблочну кислоту - 17%, солі міді - 2 мг на 1 кг продукту. Органолептичні показники відповідають вимогам стандарту.
Визначити масову частку вологи у мармеладі. Дати висновок щодо якості, приймання і реалізації продукту. При яких умовах треба зберігати і реалізовувати мармелад? Якими нормативними документами треба користуватися?
ВАРІАНТ 4
Завдання 1. До магазину надійшла партія кукурудзяного крохмалю у кількості 15 мішків по 50 кг. Крохмаль має білий колір, кислотність - 24°, масова частка загальної золи - 0,22% на суху речовину, протеїну - 0,9% на суху речовину. Визначити кількість краплин у кукурудзяному крохмалі. Як проводиться відбір середньої
проби? Дати висновок щодо якості крохмалю і встановити його сорт. Якими нормативними документами треба керуватися?
Завдання 2. До універсаму надійшло цукрове печиво, яке розфасовано у пачки масою нетто 200 г. Під час перевірки маси нетто було встановлено відхилення від маси на + 4 г. Чи допускається стандартом таке відхилення від маси нетто? Провести дослідження якості печива за органолептичними показниками і встановити показник намочуваності печива. Дати висновок щодо якості цукрового печива. Якими нормативними документами Ви будете користуватися?