Завдання 1. Під час товарознавчої оцінки неглазурованих помадкових цукерок встановлено, що у продукті міститься 11,6 % вологи, 0,09 % - золи, солей міді - 7 мг на 1 кг. Цукерки надійшли через 25 днів після виробництва.
Визначити органолептичні показники якості і масову частку редукуючих речовин. Дати висновок щодо якості цукерок, їх приймання і реалізації, а також можливості зберігання. Якими нормативними документами треба користуватися?
Завдання 2. До магазину надійшла партія шоколаду «Оленка» у кількості 30 кг. Шоколад має форму прямокутної плитки масою 100 г. Під час приймання було встановлено, що відхилення від маси нетто плиток становить від +5 до± 8 г.
Якою масою треба відібрати зразок для аналізу? Чи допускається стандартом таке відхилення від маси нетто у виробах? За якими комплексними і одиничними показниками здійснюють оцінку якості шоколаду? Якими нормативними документами Ви будете користуватися у вирішенні цього завдання?
ВАРІАНТ 8
Завдання 1. До магазину надійшла партія вафель фруктово- ягідних. Під час дослідження якості встановлено, що вафельні листки легко відділяються від начинки, інші органолептичні показники якості відповідають вимогам стандарту. Масова частка загального цукру - 69% на суху речовину, золи - 0,07%.
Визначити масову частку вологи. Дати висновок щодо якості і можливості реалізації вафель. Які умови треба встановити для зберігання і реалізації вафель? Якими нормативними документами треба користуватися?
Завдання 2. На базу надійшли 2 т повидла яблучного, яке розфасовано у жерстяні банки масою нетто 5 кг.
Яку кількість повидла слід відібрати для дослідження якості? Яке відхилення від маси нетто одиниці упаковки допускається стандартом? За якими показниками здійснюється оцінка якості повидла? Якими нормативними документами слід користуватися?