Завдання 1. До продовольчої крамниці надійшло 5 ящиків чорного байхового (листкового) чаю вищого сорту в пачках по 100 г (у м'якій упаковці). Під час контрольної перевірки якості за фізико- хімічними показниками було встановлено: вологість чаю - 7,2%, вміст дріб'язку - 1,8%, масова частка водорозчинних екстрактивних речовин - 34,8%.
За вмістом феродомішок та органолептичними показниками чай відповідає вимогам чаю вищого сорту.
Дати описання м'якій упаковці за стандартом. Зазначити вимоги щодо зберігання чаю. В яких випадках визначають масу сирої клітковини в чаї? Розрахувати масу середнього зразка, відібраного для контрольного аналізу. Зробити висновок щодо якості та можливості реалізації чаю відповідно до його маркування.
Завдання 2. До магазину надійшла партія «Советского шампанского». Під час приймання у товарознавця виникли сумніви щодо зовнішнього оформлення пляшок. Висота рівня рідини в пляшці становила 9,5 см (від верхнього вінця пляшки). Етикетку наклеєно на циліндричній частині пляшки на відстані 1,5 см від її дна.
Зробити висновок щодо відповідності наливу та оформлення.
ВАРІАНТ 2
Завдання 1. На базу надійшло 300 ящиків зеленого байхового (дрібного) чаю в напівжорсткій упаковці по 125 г. Які повинні бути умови зберігання партії товару, що надійшла відповідно до вимог НТД?
Завдання 2. На адресу комерційної фірми надійшла партія солі кухонної (320 одиниць транспортної тари) в дрібній упаковці. Вага одиниці упаковки - 1000 г. Відхилення маси нетто солі у пачках становить за масою 2,7%. Встановлено три дефектні одиниці транспортної тари в об'ємі вибірки.
Дати обгрунтовану відповідь щодо можливості приймання партії солі.