Завдання 1. На склад торгової фірми надійшла партія ікри зернистої осетрових риб пастеризована в металевих банках масою нетто 100 г. Перевіркою якості середнього зразка було виявлено, що маса нетто ікри в банці, що досліджувалася, 96 г, зерна - середнього розміру, незначно відрізняються кольором, ікра - волога з незначним виділенням рідини, зерна не повністю відділяються одне від одного, смак і запах - дещо гострі, масова частка солі - 4,1%. Зробити висновок щодо якості ікри, визначити її сорт та надати характеристику процесам, що впливають на зміну якості ікри риб під час товароруху.
Завдання 2. На визначення вмісту кухонної солі у партії оселедців тихоокеанських експертом лабораторії дослідження якості харчових продуктів на титрування витяжки з наважки 2,15 г витрачено 4,8 мл 0,1 н розчину азотнокислого срібла з поправкою до титру 0,994.
Чи відповідає вміст кухонної солі у м'ясі оселедця тихоокеанського вимогам середньосолоної риби?
Які є можливі дефекти та причини їх виникнення під час реалізації та зберігання даної продукції?
ВАРІАНТ 4
Завдання 1. Провести товарну експертизу якості партії мороженої риби, яка надійшла в роздрібне торговельне підприємство у картонних ящиках масою по 35 кг. Загальна кількість ящиків - ЗО, із них 8 - розмоклі, з поривами і пошкодженням блоку риби. Зазначити кількість упаковок, відібраних для дослідження якості, масу загальної і середньої проби. Вказати можливі причини зміни якості риби та надати характеристику процесам, що впливають на зміну якості мороженої риби під час товароруху.
Завдання 2. Порівняти показники якості середньосолоної риби одного виду, яка зберігалася в магазині протягом 10 діб при температурі - 5°С:
у бочці, в тузлуці;
без тузлука, розфасована в поліетиленові пакети по 400-500 г.
Прийняти рішення щодо можливості реалізації і зберігання
товару. Надати характеристику процесам, що впливають на зміну якості копченої риби під час товароруху