Завдання 1. Провести експертизу якості партії оселедця солоного атлантичного нерозбираного, яка надійшла на торгову базу в кількості 80 бочок. Дослідженням якості середнього зразка виявлено: поверхня риби - чиста, без пожовтіння; консистенція - соковита; смак та запах - нормальні, відповідні дозрілому продукту, але відмічено кислуватий запах у зябрах. В окремих екземплярах риби зламано зяброві кришки, трішки лопнуло черевце.
Середня довжина оселедця - 17,5 см. Вміст солі в м'ясі риби -
9,5%.
Зазначити число одиниць упаковки, відібраних для експертизи якості, масу загальної і середньої проби. Зробити висновок щодо ґатунку цього продукту та можливості його подальшого зберігання. Надати характеристику процесам, що впливають на зміну якості солоної риби під час товароруху.
Завдання 2. Під час приймання партії рибних консервів у жерстяних банках масою нетто по 320 г встановлено, що середнє відхилення маси нетто в одиниці упаковки становить 14 г. Обсяг партії - 158 одиниць транспортної тари. Визначити відповідність товару вимогам стандарту. Вказати правила відбору проб для проведення оцінки якості.
ВАРІАНТ 6
Завдання 1. Зробити висновок щодо якості партії охолодженої риби (короп ставковий), під час приймання якої встановлено: рибу упаковано в дощаті ящики, маса льоду становить 35-40% від маси продукту в тарі, луска - збита без пошкоджень шкіри, багряно- червоне забарвлення поверхні; слабкий кислуватий запах у зябрах, який зникає після промивання водою. Прийняти рішення щодо можливості приймання та реалізації партії товару. Вказати можливі причини втрати якості охолодженої риби у процесі товароруху та надати характеристику процесам, що впливають на зміну якості охолодженої риби під час товароруху.
Варіант 2. Розшифрувати маркування запропонованих зразків рибних консервів. Зазначити умови і терміни їх зберігання. Надати характеристику процесам, що відбуваються в рибних консервах під час зберігання.