Фінансовий контроль - це сукупність дій і операцій по перевірці фінансових і пов'язаних з ними питань діяльності суб'єктів господарювання і керування, з застосуванням специфічних форм і методів його організації.
Об'єктом фінансового контролю є грошові розподільні процеси при формуванні і використанні фінансових ресурсів, у тому числі у формі грошових фондів, на усіх рівнях і ланках народного господарства.
В залежності від суб'єктів, що здійснюють фінансовий контроль, розрізняють державний, внутрішньогосподарський і незалежний (аудиторський) фінансовий контроль.
Державний фінансовий контроль реалізується через загальнодержавний і відомчий.
Загальнодержавний фінансовий контроль здійснюють органи державної влади і керування. Він спрямований на об’єкти які підлягають контролю незалежно від їхньої відомчої підлеглості.
Відомчий фінансовий контроль здійснюють контрольно-ревізійні відділи міністерств, концернів, управління виконкомів, які відповідають за керування місцевих органів влади та ін. Його об’єктом є виробнича і фінансова діяльність підвідомчих підприємств, установ.
Внутрішньогосподарський фінансовий контроль здійснюється економічними службами підприємств, організацій і установ(бухгалтерії, фінансові відділи і т.п.). Об'єктом тут виступає виробнича і фінансова діяльність самого підприємства, а також його структурних підрозділів.
Незалежний фінансовий контроль здійснюють спеціалізовані аудиторські фірми і служби. Контрольні і консультаційні послуги аудиторські фірми надають усім підприємствам і організаціям на платній основі. Аудиторські фірми є незалежними організаціями, покликаними сприяти підвищенню якості контролю, його об’єктивності.