Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Порядок утворення міжнародних міждержавних організацій

 

Міжнародна міждержавна організація створюється на основі і узгодженого волевиявлення держав, зафіксованого або в міжнародному договорі (угоді), або в рішенні вже існуючої організації. Процедура створення міжнародної організації складається з: 1) прийняття установчого документа; 2) формування структури організації; 3) скликання головного органу.

Існування міжнародної організації найчастіше починається з укладання угоди і прийняття установчого документа, який у різних організаціях має різну назву, наприклад Статут, Конвенція тощо. Як правило, для цього скликається міжнародна конференція, на якій виробляється і приймається текст установчого документа організації.

Установчі документи міжнародних організацій визначають їхню компетенцію, тобто об'єкт або сферу діяльності, та повноваження, необхідні для виконання завдань.

Формування структури міжнародної організації здійснюється спеціально утвореними підготовчими органами на основі окремої міжнародної угоди або додатка до статуту організації, що створюється, або на основі резолюції іншої міжнародної організації.

Скликання головних органів і початок функціонування завершують процес створення міжнародної організації.

Припинення існування організації відбувається також шляхом узгодженого волевиявлення держав-членів, яке здійснюється на основі підписання протоколу про розпуск (Варшавський договір— протокол про розпуск від 1 червня 1991 р., РЕВ — протокол про розформування організації від 28 червня 1991 p.).

Фінансові кошти міжнародної організації складаються переважно з внесків держав-членів і витрачаються на спільні потреби.

 


Читайте також:

 1. CMM: зрілість організацій і процесів
 2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
 3. I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
 4. I.1. Порядок збільшення розміру статутного капіталу АТ за рахунок додаткових внесків у разі закритого (приватного) розміщення акцій
 5. II. Організаційний момент.
 6. III. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ РОЗРАХУНКІВ КУРСОВОЇ РОБОТИ
 7. IV ПОРЯДОК ПРОВЕДЕНИЯ ОПРОБОВАНИЯ ТОРМОЗОВ
 8. IV. КЕРІВНИЦТВО, КОНТРОЛЬ І НАДАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПРАКТИКАНТАМ.
 9. Qорганізаційне середовище, в якому виконується робота
 10. The peace – порядок
 11. V Такі негативні особистісні утворення, як самовпевненість і нерозвиненість автономії та ініціативи, обумовлюють неадаптивне старіння людини.
 12. V. Порядок подання роботи на рецензiю i захист роботи
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Функції міжнародних міждержавних організацій | Сутність і види міжнародних недержавних організацій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.