Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 1.4. Характеристика рекреаційного господарства світу (Північна і Південна Америка, Африка, Австралія і Океанія)

Мета: закріпити знання студентів про особливості рекреації на Американському, Африканському, Австралійському континентах та в Океанії, сформувати вміння визначати їх специфіку, аналізувати географію поширення закладів рекреації.

 
 

 


 

Америка є другим після Європи рекреаційним регіоном світу. Різноманітні рекреаційні ресурси цієї частини світу обумовлюють розвиток багатьох видів рекреації. Беззаперечним лідером на ринку рекреаційного туризму є США. Це обумовлено високим рівнем розвитку медицини та облаштуванням рекреаційних комплексів. Крім того, мешканці США – це мобільна нація, що значно впливає на формування потоків рекреантів, які систематично відправляються на відпочинок, оздоровлення чи лікування. У США існує 520 рекреаційних районів, у тому числі 30 національних парків, які розміщені майже по всій країні.

Основний тип північноамериканських курортів – бальнеологічні. Вони є у багатьох штатах. Найбільш відомими курортами , що функціонують на мінеральних водах є Маммот-Сприніг, Хот-Спрінгс та Хібер-Спрінгс, розташовані на півдні центральної частини США. Користуються широким попитом й приморські курорти. Серед них Майямі-Біч у Флориді, Сан-Дієго, і Санта-Круз у Каліфорнії та окремі курорти на узбережжі Атлантичного океану, наприклад, Лонг-Біч у передмісті Нью-Йорку. Багато американців відвідують курорти у районі Великих американських озер, а також відвідують місця відпочинку, оздоровлення і лікування, що у Центральній Америці.

Рекреаційні комплекси Мексики також приваблюють значну кількість рекреантів і не тільки з американського континенту. Серед міжнародних курортів, що розташовані на узбережжі Мексиканської затоки є Канкун. Цей рекреаційний район приваблює чистим морем, близькістю визначних археологічних об’єктів, природних заповідників, і пляжами з білосніжного піску. Іншим всесвітньо відомим курортом є Акапулько, що на узбережжі Тихого океану. Він славиться своїми комфортними пляжами, готелями і високим рівнем надання рекреаційних послуг.

В країнах Карибського басейну, зокрема, на Кубі та у Ямайці, рекреаційні господарство розвивається швидкими темпами, що обумовлено сприятливими для цілорічної рекреації кліматичними умовами, наявністю достатньої кількості бальнеологічних ресурсів, значною довжиною пляжів, своєрідною природою і цікавою культурною спадщиною. Так, найпопулярнішими кубинськими курортами є Варадейро, Санта-Фе та Ла-Фе, а у Ямайці – Монтего-Бей.

Переважно на базі кліматичних ресурсів розвивається рекреаційне господарство Аргентини. Найвідоміші приморські курорти розташовані на узбережжі Атлантичного океану. Це – Мар-дель-Плата, що є найбільшими курортом Південної Америки, а також інші курорти – Мірамор, Мар-дель-Сур та ін. Найбільшим рекреаційним комплексом Бразилії є Копакабана – один з багатьох кліматичних курортів країни. Найпопулярнішими бальнеологічним курортом країни є Посус-ді-Калдас, а гірськокліматичним – Петрополіс.

Країни Африки відрізняються слабким освоєнням території, економічною і політичною нестабільністю, етнічними конфліктами, що є суттєвою перешкодою для розвитку рекреаційного господарства. Однак, в останні роки ця галузь набирає швидких темпів. Рекреаційне господарство Африки перебуває у стадії формування. Найбільш розвиненими рекреаційними районами континенту є північна і південна частини. Більшість рекреаційних кластерів, що вже сформовані, призначені переважно для відпочинку і розваг. На узбережжях Середземного та Червоного морів, зокрема у Єгипті, Марроко та Тунісі розташовані кліматичні курорти світового значення: Хургада, Шарм-ель-Шейх, Сафага, Хаммамет, Танжер, Тетуан, Сусс, Набуль, Ель-Хосейма та ін. Тут функціонують найбільші центри таласотерапії. В цих країнах створено й інші за спеціалізацією курорти – бальнеологічні, гірськокліматичні.

Найрозвинутіше курортне господарство на півдні Африки має Південна Африка. У країні створено різні види курортів, серед них Дурбан, Мосселбей, Сан-Сіті.

У Східній Африці виділяються курортні комплекси Ефіопії, Ерітреї, Кенії, Танзанії, Мозамбіку, Маврикію та Сейшельських островів. У Західній Африці перспективними для розвитку рекреації є Сенегал, Гамбія, Кот-д”Іувар, Того, Нігерія та Гана.

Значні рекреаційні ресурси мають Австралія і Океанія. Ця частина земної кулі мало населена, приваблює рекреантів своїми екзотичними ландшафтами, багатокілометровими пляжами, унікальністю життя та побуту аборигенів. У перспективі будуть нарощувати потужність матеріальної бази рекреаційних районів.

Найвідоміші австралійські курорти розташовані на сході і південному сході країни. Це, наприклад, гірськокліматичні і бальнеологічні курорти Дейлсфорд, Морі, Спрінгвуд. На східному узбережжі Австралії сформувалася курортна зона Голден Кост, яка об’єднує близько 20 центрів. Розвиваються рекреаційні кластери Нового Південного Уельсу, західної Австралії і Тасманії. Центром гірськолижної рекреації, що не характерно для південного материка, є курорт Косцюшко Хайлендс. Найбільш відомим міжнародним курортом Австралії є Золотий берег, що простягається на 80 км уздовж східного узбережжя країни. Родзинкою цього курорту є тематичні парки “Світ кіно” та “Світ моря”.

У Новій Зеландії, яка володіє потужними і різноманітними рекреаційними ресурсами – термальними мінеральними водами, грязями, сприятливими кліматичними умовами сформувалися кілька кліматичних районів, однією з яких є зона довкола Веллінгтона.

Основними рекреаційними ресурсами Океанії є тепле море з чудовими пляжами. І, незважаючи на значну віддаленість острівних країн від густо заселених континентів, в них розвивається рекреаційна діяльність все більш швидкими темпами, що перебуває у стадії формування. Найбільш успішно рекреаційний туризм розвивається у Французькій Полінезії, у Фіджі, Самоа, Тонга, Соломонових островах та в ін. країнах.

 

 

 


1. Поясніть зростання попиту на рекреаційні послуги в Америці. Які рекреаційні райони і чому є найбільш привабливими для рекреантів в американському рекреаційному регіоні?

2. Схарактеризуйте відмінності в рекреаційній діяльності Північної і Південної Америки. Поясніть причини відмінностей.

3. Виявіть просторові особливості потоків рекреантів на африканському континенті. Поясніть причини їх нерівномірного розподілу. На контурній карті позначте різні за спеціалізацією ТРС в Африці.

4. Складіть порівняльну характеристику двох рекреаційних районів, що розмістилися в Австралії та Океанії (на власний вибір), вказавши їх ресурсну базу, спеціалізацію, стадію освоєння території і перспективи розвитку, враховуючи природні, економічні і геополітичні чинники розвитку рекреаційної діяльності.

5. Користуючись текстом лекції, тематичними карами атласу і додатковою літературою, складіть порівняльну характеристику туристських районів Америки, Австралії та Африки (на власний вибір). Дані занесіть у табл. 8.

Таблиця 8


Читайте також:

  1. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  2. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
  3. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
  4. XXXIII. ЗАГАЛЬНІ ПРОФЕСІЇ (У ВСІХ ГАЛУЗЯХ ГОСПОДАРСТВА)
  5. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження.
  6. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист
  7. Автокореляційна характеристика системи
  8. Агровиробничі групування ґрунтів господарства
  9. Амплітудно-частотна характеристика, смуга пропускання і загасання
  10. Аналіз ринку послуг ресторанного господарства району
  11. Аналіз розриву», його характеристика
  12. Анатомо-біомеханічна характеристика положень і рухів тіла




Переглядів: 1627

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Господарства світу (Євразії) | Туристські райони Америки, Австралії та Африки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.