Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Історія виникнення декору «декупаж».

Передмова

Навчальний посібник містить собою найбільш модний в Європі вид рукоділля депкупаж. Ця техніка, назва якої походить від французького слова «вирізати», — це особливий вид аплікації, за допомогою якої можна створити ілюзію вишуканого розпису фарбами .

Основний і доступний матеріал для декупажу тришарові паперові серветки з малюнками, різноманітність яких дозволить вам висловити практично будь-якій художній задум.

Працювати в техніці декупаж, ви зможете створювати справжні витвори мистецтва з простих речей, тому що за допомогою цієї техніки можна зробити до невпізнання буь яку річ : горщики для квітів, вази, декоративні тарілки, чашки, обробні дошки, комоди, рамки для фотографій і багато іншого.

Рекомендований на уроках виробничого навчання та технології художньо оформлювальних робіт, з професії “Оформлювач вітрин , приміщень та будівель”. В навальному посібнику розкириті детально такі теми як технологія виконання та види декупажу. Та детально охарактерезовані інструменти та матеріали. Передбачені завдання для самоконтролю.

Історія виникнення декору «декупаж».

Декупаж (фр. decouper – вирізати) – декоративна техніка по тканині, посуді, меблях, що полягає в скрупульозному вирізанні зображень з паперу, які потім наклеюються або прикріплюються іншим способом на різні поверхні для декорування.

Витоки декупажу – у Середньовіччі. Як вид мистецтва він перший раз згадується наприкінці XV століття в Німеччині, де вирізані малюнки почали використовувати для того, щоб прикрашати меблі. Пік захоплення цією технікою настав у XVII столітті у Венеції, коли в моду ввійшли меблі, інкрустовані в китайському або японському стилі. Венеціанські майстри вирізали зображення, наклеювали їх на поверхню меблів і вкривали для захисту кількома шарами лаку.

Шляхом такої аплікації меблярі імітували дорогі східні інкрустації, що було значно дешевше, однак, користувалося не меншим попитом. Згодом це мистецтво в Італії стало іменуватися «мистецтво бідних». Нині такі меблі вкрай рідкісні і коштують дуже дорого, і цей стиль наслідують багато сучасних меблевих дизайнерів.

Декупаж був дуже модний при дворі французького короля Людовіка XVI. Марія Антуанетта і її придворні дами використовували для прикраси роботи Ватто і Фрагонара, знищені пізніше під час Великої французької революції.

В Англії декупаж увійшов у вжиток широких верств населення за Вікторіанської епохи, коли у великій кількості з’явилися аркуші з друкованими колекціями для вирізання, і декупаж потрапив майже в кожен будинок. До середини XIX століття це захоплення стало масовим. В основному для робіт використовувалися сентиментальні мотиви – зображення квітів, пасторальних сценок, фігурок і янголят. З Англії декупаж у якості хобі поширився в Америці, де був дуже актуальним у період між Першою і Другою світовими війнами.

Зараз ця старовинна техніка знову стала модною і поширена в різних країнах для декорування сумочок, капелюшків, підносів, ялинкових прикрас, сонячних годинників, скриньок, посуду, святкових упаковок тощо, а також при створенні ексклюзивних предметів інтер’єру, при оформленні одягу і виготовленні модних аксесуарів.

У Росії інтерес до декупажу виник на початку XXI століття і цей вид творчості в країні набув масового поширення.

Зараз до традиційної техніки додався декупаж з серветок, з тканин і на тканинах, впроваджені комп’ютерні інновації, що дають змогу використовувати тривимірний декупаж.

Різноманітність матеріалів, що з’являються в магазинах, дає змогу декорувати будь-яку поверхню: свічки, кераміку, тканину, дерево, метал та інше. А використання різних технік, таких як позолочення, зістарення, художній декупаж, об’ємний декупаж (із застосуванням моделюючої маси та інших матеріалів) дають необмежений простір у творчості.

Нині в декупажі популярні такі стилі, як: прованс, вікторіанський стиль, Шеббі-шик, сімплісіті, мілітарі, етно. Це обумовлено насамперед поточними тенденціями в стилістиці інтер’єрів.

 

Контрольні запитання

1. Що означає декупаж у перекладі з французької ?

2. В якій країні інкрустували меблі під китайський стиль?

3. Написати реферат на тему “Розвиток декупажу в Англії”.

 

 



Читайте також:

  1. ISO 15504. Причини та історія створення
  2. XVII ст.). Виникнення козацтва.
  3. Аналіз причин виникнення проблеми та обґрунтування її розв’язання програмним методом
  4. Аналіз ризику виникнення небезпеки
  5. Аналіз стану дебіторської заборгованості за термінами її виникнення
  6. Безпосередньо збутові ризики та причини їх виникнення
  7. Безпосередньою підставою виникнення управління майном у будь-яких випадках є договір, який укладається між установником і управителем.
  8. Біблійні теми та історія раннього християнства у драмах Лесі Українки
  9. Біохімічна гіпотеза виникнення життя.
  10. Біохімічні чинники виникнення втоми при виконанні короткочасних вправ максимальної і субмаксимальної потужності
  11. Бюджетний дефіцит як економічне явище та причини його виникнення
  12. Бюджетний дефіцит, його суть, причини виникнення та джерела фінансування




Переглядів: 6881

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Інструменти та матеріали , для виконання деку пажу.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.