Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організаційна частина

Розрахункова частина

3.1.1 Встановлення норм часу.

Найбільше поширення в машинобудуванні і металообробці має серійне виробництво. Серійне виробництво спеціалізується на виготовленні обмеженої номенклатури виробів порівняно невеликими обсягами і повторюваними через визначений час партіями (серіями). Серійне виробництво дозволяє уніфікувати конструкції деталей, виробів, сприяє типізації технологічних процесів і оснащення.

Залежно від кількості операцій, що закріплюються за кожним робочим місцем, регулярності повторення партій виробів і їх розміру розрізняють три підтипи (види) серійного виробництва: дрібно-, середньо- і великосерійне.

При великосерійному виробництві продукція виготовляється безперервно великим обсягом виробів порівняно вузької номенклатури, вироби обробляються великими партіями, застосовується спеціалізоване устаткування, тому робочі місця мають вузьку спеціалізацію, а коефіцієнт закріплення операцій за робочим місцем дорівнює 1 £Кзо£ 10. На такому виробництві широко використовуються засоби автоматизації та потокові лінії, види рухів предметів праці — паралельно-послідовний і паралельний. Великосерійне виробництво за своїм характером наближається до масового виробництва.

Для середньосерійного виробництва характерним є випуск виробів досить великими серіями обмеженої номенклатури; серії повторюються з певною регулярністю за періодом запуску і кількістю виробів у партії. Вид руху предметів праці — паралельно-послідовний, застосовується спеціальне й універсальне устаткування, коефіцієнт закріплення операції обмежується діапазоном 10 £Кзо£ 20.

При дрібносерійному виробництві вироби випускаються малими серіями широкої номенклатури, повторюваність виробів у програмі заводу або відсутня, або нерегулярна, розміри серій нестійкі, а збут обмежений конкретними договорами. З цієї причини порівняно швидко припиняється виготовлення одних видів продукції і налагоджується освоєння нових. За робочими місцями закріплено широку номенклатуру операцій, коефіцієнт закріплення операцій становить 20 £ Кзо £ 40.

Техніко-організаційні особливості серійного виробництва: скорочення виробничого циклу, підвищення якості продукції, зростання продуктивності праці, зниження собівартості, спрощення технічного нормування праці.

Під технічним нормуванням праці розуміють встановлення для певних організаційно-технічних умов норм часу, норм обробки, норм чисельності робітників.

Метою технічного нормування праці є розробка та впровадження таких технічно обґрунтованих норм, які сприяють повному виявленню та використанню ресурсів, росту продуктивності праці та покращенню використання виробничих потужностей.

Технічно обґрунтована норма - це встановлений для певних організаційних умов час, необхідний для виконання даної роботи виходячи з раціонального використання обладнання та робочих місць з урахуванням трудового виробничого досвіду.

Трудомісткість - час, необхідний для виготовлення одиниці продукції (операції).


Читайте також:

  1. I. Вступна частина
  2. II Основна частина
  3. II Основна частина
  4. II Основна частина
  5. II частина
  6. II частина.
  7. II. Основна частина
  8. II. Основна частина
  9. II. Основна частина ЗАНЯТТЯ
  10. III Заключна частина
  11. III Заключна частина
  12. III Заключна частина




Переглядів: 391

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Для серійного типу виробництва застосовується норма часу Тшт.к., яка визначається за формулою (3.1.1)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.