Як конструкторські аналоги, відповідно до ДСТУ(ГОСТ 2.116 — 84), слідує вибирати вироби, що мають те ж функціональне призначення, що і пристрій який розробляється. Як правило, конструкторські аналоги по параметрах повинні відповідати кращим вітчизняним та закордонним зразкам.
При аналізі аналогічних конструкцій переслідується мета забезпечення спадкоємності конструктивних рішень для нової розробки. На основі вивчення і детального аналізу конструкцій декількох найбільш вдалих і перспективних рішень необхідно виділити типові технічні рішення і обґрунтувати можливість використання їх в новій конструкції, що розробляється.
Мета виконання аналізу конструктивних рішень аналогів полягає в тому, щоб конструктор міг уявити собі образ майбутнього виробу. Крім цього, при виконанні такого аналізу конструктор вивчає найвдаліші рішення елементів та вузлів, конструкції і технологію їх виготовлення з тим, щоб використовувати їх у виробі, що розробляється, забезпечуючи тим самим спадкоємність конструкторської розробки. При вивченні конструкцій ЕА аналогічного призначення необхідно оцінити зовнішню компоновку з погляду забезпечення зручності роботи оператора та виконання вимог технічної естетики. Слід вивчити способи забезпечення ремонтопридатності, вологозахисту, зокрема методи захисту конструкційних матеріалів від корозії, забезпечення теплового режиму; встановити особливості внутрішньої компоновки, кріплення конструктивно-функціональних вузлів на несучій конструкції, способи виконання електричного монтажу, конструктивні методи забезпечення електромагнітної сумісності, захисту від механічних дій.