Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вибір варіантів установки елементів

На цьому етапі здійснюється вибір варіантів установки ЕРЕ (див. додаток Д) з визначенням габаритно-настановних розмірів відповідно ГСТ 4.010.030-81. Ця процедура потрібна для визначення габаритних розмірів ДП.

Розміщення ЕРЕ на монтажній зоні ДП проводять, враховуючи вибрані варіанти установки, формування їх виводів, варіанти розмітки під монтажні отвори і контактні площинки (ГСТ 4.010.030-81) і дотримуючись деяких правил, що розглядаються нижче.

Спочатку розміщують вхідні і вихідні контактні площинки, визначають зони установки роз'єднувачів і КП для контролю, потім розміщують ЕРЕ.

При монтажі в отвори ЕРЕ встановлюють на ДП з одного боку (для ОДП - з боку, протилежного до провідного малюнка), ЕРЕ з планарними виводами можна розташовувати з двох сторін друкованої плати.

Розміщення проводять покаскадно від входу до виходу, групуючи елементи одного каскаду (особливо розв'язуючі і блокувальні конденсатори) поблизу активного приладу. Функціональні вузли розміщуються на платі окремо один від одного [4, 5]. Це дозволяє, у ряді випадків без прийняття додаткових коштів захисту (введення екранів, екрануючих провідників і т. п.) значно понизити паразитні зв'язки та наведення.

Умовно схеми можна розділити на п'ять груп [5]:

- чутливі схеми з високим вхідним імпедансом (|Z| ≥ 376,7 Ом, в яких висока вірогідність виникнення паразитного ємнісного зв'язку );

- чутливі схеми з низьким вхідним імпедансом (|Z| ≤ 376,7 Ом, в яких висока вірогідність виникнення паразитного індуктивного зв'язку);

- схеми помірної чутливості або схеми, розраховані на помірний рівень споживаної потужності;

- високовольтні схеми;

- схеми, розраховані на великий струм.

Аналогові схеми зазвичай відносяться до перших двох груп, цифрові схеми - до третьої групи, а схеми з'єднання та джерела живлення - до двох останнім. Схеми, що належать до однієї і тієї ж групи, легко об'єднуються і компонуються в підсистеми, проте схеми з високим імпедансом слід розташовувати чимдалі від високовольтних схем, а схеми з низьким імпедансом не слід поміщати рядом із схемами, розрахованими на великий струм.

Функціональні вузли слід розміщувати так, щоб рівень сигналу зростав з одного кінця ДП до іншого та можна було здійснити розводку кіл живлення від джерел з боку вихідного каскаду (рис. 2.1).

Вхід
Вихід
Джерело живлення

Рисунок 2.1- Розміщення функціональних вузлів на ДП

При розміщенні ЕРЕ на ДП необхідно враховувати наступне:

- не слід розташовувати близько до теплонавантажених елементів напівпровідникові прилади, інтегральні схеми, конденсатори і інші теплочутливі компоненти;

- має бути передбачена можливість легкого доступу до елементів, які підбираються при регулюванні схеми;

- має бути передбачена можливість конвективної тепловіддачі в зоні розташування тепло навантажених елементів;

- масивні і великогабаритні ЕРЕ слід розміщувати поблизу елементів кріплення плати.

Трансформатори, соленоїди і інші електромагнітні пристрої слід встановлювати так, щоб їх магнітні поля були спрямовані перпендикулярно один одному, а самі пристрої знаходилися на максимальній відстані від кабелів.

При виборі міжцентрової відстані, висоти і радіусів згинів, необхідно враховувати, що для усіх типів ЕРЕ обмежена мінімальна відстань від корпусу елементу, на якому можна здійснювати вигин виводу та мінімальна відстань від корпусу до місця пайки. Міжцентрова відстань визначається не лише конструкцією компонента, але і його функціональними параметрами.

Якщо вказівки про розміри від корпусу ЕРЕ до місця вигину або до місця пайки виводів ЕРЕ відсутні в державних стандартах або технічних умовах, то ГСТ 4.010.030-81 встановлює наступні розміри:

- від корпусу ЕРЕ до місця пайки не менше 2,5 мм (для напівпровідникових приладів - не менше 3 мм);

- від корпусу ЕРЕ до осі зігнутого виводу не менше 2 мм;

- для виводів діаметром або завтовшки до 0,5 мм мінімальний внутрішній радіус згину 0,5 мм;

- для виводів діаметром або завтовшки 0,5-1,1 мм мінімальний внутрішній радіус згину 1 мм.

Виводи елементів одного і того ж типорозміру слід згинати на одні і ті ж настановні розміри по їх кратності кроку координатної сітки [2]. Для прямокутних виводів вигин роблять по довгій стороні.

Виходячи з вимог технологічності, завжди слід орієнтуватися на застосування стандартизованих варіантів установки ЕРЕ відповідно до ГСТУ 4.010.030-81 або іншими нормативно-технічними документами (додаток В). Такий підхід дозволяє застосовувати типову технологічну базу для формування виводів компонентів, установки ЕРЕ на ДП, а також зменшити кількість графічних примітивів, використовуваних в САПР друкованих плат.

У разі коли відстані між виводами багатоконтактних ЕРЕ, виводи яких не підлягають формуванню, не кратні кроку координатної сітки, центри отворів під виводи розташовуються за наступними правилами:

- якщо в конструкції навісного елементу є два або більше за виводи, відстані між якими кратні кроку координатної сітки, то центри отворів під ці виводи обов'язково розміщують у вузлах сітки, а центри отворів під інші виводи розташовують згідно з кресленням на цей елемент;

- якщо в конструкції немає виводів, відстані між якими кратні кроку координатної сітки, то у вузлі сітки розташовують центр монтажного отвору, прийнятого за основне, а інші поміщають на вертикальній або горизонтальній лініях сітки, якщо це допускає розташування виводів.

Для автоматичної установки ЕРЕ на ДП слід залишати проміжок між корпусами не менше 1,5 мм в одному з напрямів. Проміжок потрібний також і для поліпшеної ремонтопридатності.

Відстань між осями виводів сусідніх ЕРЕ або осями виводів і корпусами сусідніх ЕРЕ має бути не менше 2,5 мм, мінімальна відстань між корпусами дискретних ЕРЕ 1мм, між корпусами дискретних ЕРЕ і мікросхем - 2 мм (рис. 2.2).

 

Рисунок 2.2 - Установка елементів на ДП:

 

Крім того, отвори (монтажні, перехідні, кріпильні) в платі треба розташовувати так, щоб відстань між краями отворів була не менше товщини плати, інакше перемичка між отворами матиме малу механічну міцність.

ЕРЕ з корпусами, орієнтованими уздовж одного з напрямів треба розташовувати з урахуванням визначального розміру (наприклад, довгою стороною уздовж напряму конвекційного потоку повітря) для поліпшення тепловіддачі (рис 2.3, а). Така ж орієнтація ЕРЕ (рис 2.3, а) має бути і при компонуванні з урахуванням напряму механічних дій.

 

Резистор
Перемичка
Резистор


Напрям механічних дій
Напрям повітряного потоку
Конденсатор
Конденсатор

а) б)

Рисунок 2.3 - Розташування ЕРЕ з урахуванням мінімально допустимих відстаней

а - з урахуванням напрямів повітряного потоку і механічних дій;

б - без урахування напрямів повітряного потоку і механічних дій

 

До елементів, що встановлюються на плату, відносять і перемички. Вони служать для з'єднання двох провідників одного кола і застосовуються у випадках: спрощення топологічного малюнка ДП, необхідності зменшення кількості провідних шарів і для можливості роздільного налаштування та регулювання окремих функціональних елементів. У останньому випадку вони встановлюються після завершення вказаних операцій. Перемички розташовують паралельно сторонам плати, аналогічно іншим ЕРЕ, і їх довжина (до місця згину) обов'язково кратна кроку координатної сітки.

По конструктивному виконанню перемички можуть бути двох типів: виконані з мідного дроту (покриття - лудіння або сріблення) без ізоляції і з полімерною ізоляцією. Використання перемичок без ізоляції прийнятніше, але їх застосування обмежується односторонніми друкованими платами. Діаметр перемичок, як правило, 0,4-1,2 мм і визначається величиною протікаючого струму. Кількість типорозмірів − зазвичай не більше трьох

Для визначення настановної площі або об'єму елемент замінюють відповідно до рисунка 2.4 еквівалентною фігурою (прямокутником), в який може бути вписаний цей елемент разом з пристроями кріплення і монтажу.

Конструкторський аналіз елементної бази полягає у визначенні: маси, габаритних розмірів, настановної площі, діаметру виводів електрорадіоелементів. Маса і габаритні розміри вживаних компонентів впливають на вибір варіанту і місця установки ЕРЕ і способу його додаткового кріплення.

 

Рисунок 2.4 - Визначення настановної площі або об'єму елементу

 

Діаметри виводів ЕРЕ потрібні для розрахунку діаметрів монтажних отворів. Габаритні розміри, а точніше настановні площі, дозволяють заздалегідь оцінити площу друкованої плати.

Отримані в результаті аналізу дані зручно представляти у формі таблиці 2.1, зразок котрої наведено.

Таблиця 2.1- Перелік елементів схеми та їх характеристики

Тип Кількість, шт.. Маса, г Діапазон робочих температур, °С Габарити l´b´h, мм. Установочна площа Siycm, мм2 Діаметр виводу елемента dв , мм Допустима вібрація в діапазоні частот, Гц, Лінійні прискорення, g Варіант установки
K155ЛА3 -10¸70 20´7.5´5 0,6 5…600 VIIIa
К73-5 1.5 -60¸125 12´5´12 0,7 5…1000 ІІв
МЛТ-0,125 0,15 -60¸125 10´2.2´2.2 0,7 10…2000 Іа
КТ315 0.18 -60¸100 7.5´3´5 0.95 10…600 7.5 IIa

 


Читайте також:

  1. II. За зміною ступенів окиснення елементів, які входять до складу реагуючих речовин
  2. IV Етап: Вибір стратегії керування виявленими ризиками й виділення пріоритетних напрямків роботи
  3. IV розділ. Сегментація ринку та вибір цільового сегменту
  4. IV. ВИБІР КОНТРОЛЬНИХ ЗАВДАНЬ ТА ВИМОГИ ДО НАПИСАННЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ
  5. VI етап. Аналіз варіантів зміни цін конкурентами.
  6. VIII. КОНДЕНСАЦИОННЫЕ УСТАНОВКИ
  7. X. ДЕАЭРАЦИОННО-ПИТАТЕЛЬНЫЕ УСТАНОВКИ
  8. XV. Реалізація права вступників на вибір місця навчання
  9. Абетка елементів поведінки тварини
  10. Автоматичні установки пожежегасіння.
  11. Аеродинамічний розрахунок ротора вітроустановки
  12. Алгоритм планування податкових платежів. Вибір оптимального варіанту оподаткування та сплати податків.




Переглядів: 1644

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вибір та обґрунтування елементної бази | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.022 сек.