Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Основні характеристики якості системи M/M/v/L

Для кожної дисципліни обслуговування викликів характерні свої основні та допоміжні характеристики якості. В системі з явними втратами повідомлень основною характеристикою якості є імовірність втрати виклику, що надійшов, а допоміжними - імовірність втрат за часом та за навантаженням.

Імовірність втрати виклику Рв(t1, t2), що надійшов в інтервалі [t1, t2), є відношення середніх інтенсивностей потоків викликів, які були втрачені та надійшли в цьому інтервалі:

(4.1)

Імовірність Рв(t1, t2) співпадає з імовірністю явної втрати повідомлення, що надійшло в розглянутому інтервалі. Для стаціонарних потоків імовірність Рв – величина постійна і не залежить від довжини та розташування інтервалу часу, що розглядається:

(4.2)

Практичне вимірювання імовірності втрати виклику здійснюється:

(4.3)

Тут Квт(t) і К(t) – відповідно кількість втрачених викликів за інтервал t, та викликів, що надійшли за цей інтервал. Формула (4.3) має тим більшу точність, чим більше t.

Імовірність втрат за часом Pt(t1, t2) в інтервалі [t1, t2)є імовірність зайнятості в цьому інтервалі усіх доступних джерелу з’єднувальних шляхів в потрібному напрямку, тобто – усіх каналів обслуговування. Подібний стан називають станом насичення або небезпечним часом системи. Імовірність Pt(t1, t2) потенційну характеризує імовірність втрати виклику в інтервалі [t1, t2).Для стаціонарних потоків імовірність Pt– величина постійна для будь-якого інтервалу часу.

Імовірність втрат за навантаженням Pн(t1, t2) в інтервалі [t1, t2) є відношення інтенсивностей втраченого та потенційного навантаження Yвт(t1, t2 А(t1, t2)в цьому інтервалі. Як і в попередніх випадках, для стаціонарних потоків імовірність Pн– величина постійна. При рівності інтенсивностей потенційного навантаження та навантаження, що надходить, Pн(t1, t2) = Pв(t1, t2).

При теоретичних дослідженнях вказані характеристики визначають як для обмежених, так і для необмежених часових інтервалів. При вимірюваннях на реальних системах обчислюють окреме значення втрат викликів як частку втрачених викликів за визначений часовий інтервал, окреме значення втрат за часом як частку розглянутого інтервалу, коли зайняті всі лінії системи. Втрати за навантаженням є абстрактною характеристикою і не вимірюються.


Читайте також:

 1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
 2. I. ОСНОВНІ ЕТАПИ ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
 3. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
 4. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
 5. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
 6. II. Основні засоби
 7. II. ОСНОВНІ ПОВНОВАЖЕННЯ ТРУДОВИХ КОЛЕКТИВІВ
 8. II.3. Основні способи і прийоми досягнення адекватності
 9. III. Основні обов'язки робітників та службовців
 10. IV. Основні обов'язки адміністрації
 11. IV. Розподіл нервової системи
 12. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
Переглядів: 206

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Теоретичні відомості | Моделювання процесу обслуговування в СМО.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.