Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Електричні системи автоматизації

Автоматизація головних водозабірних вузлів.

ЛЕКЦІЯ № 13

ТЕМА: „АВТОМАТИЗАЦІЯ ВОДОРОЗПОДІЛУ НА ВІДКРИТИХ ЗРОШУВАЛЬНИХ СИСТЕМАХ”

 

Автоматизація головних водозабірних вузлів

Головні водозабірні вузли призначені для забору води з джерел зрошення і подачі її у магістральні канали. Гідровузол – це найбільше складна і дорога частина зрошувальної системи, тому його автоматизують у першу чергу. Автоматизація в сполученні з телекеруванням дозволяє ощадно витрачати воду за рахунок відповідності подачі потребам рослин з урахуванням транспортних втрат. Сучасні системи автоматизації базуються на використанні електричних і гідравлічних систем автоматичного регулювання.

 

Електричні системи автоматизації застосовують, в основному, на: водозабірних вузлах водоймищ, рівнинних ділянках річок із широкою заплавою і на великих гірських річках з паводковими витратами більше 400 м3/с. Схема автоматизації залежить від конструкції водозабірного вузла. На водозабірних вузлах гребельного типу автоматизують роботу затворів водозливних гребель, промивних споруд і затворів, що регулюють подачу води в магістральні канали. Як піднімальні механізми затворів використовують електрифіковані гвинтові підіймачі і гідравлічні підіймачі з електричним керуванням.

Структурна схема автоматичного керування затворами гребельного гідровузла наведена на рис. 13.1.

Рис. 13.1. Структурна схема керування секціями затвора гребельного гідровузла.

У верхньому б'єфі вузла розташовані давачі телевимірювання рівня 4 і давач регулятора 5. На пульті керування ПК установлені вимірювальний прилад 3, світлова 2 і звукова 1 сигналізації граничних рівнів, регулятор рівня 7 з задавачем 6 і блок вибору черговості керування секціями затвора 8. Кожна секція затвора має індивідуальний електропривод.

Черговість роботи секцій затвора задається оператором, а включення їх в роботу відбувається автоматично в залежності від витрати каналу. При невеликих витратах стабілізація рівня у нижньому б'єфі забезпечується автоматичним керуванням однією секцією затвора.

Рівень води у б'єфі задається задавачем 6. При відхиленні рівня від заданого регулятор 7 виробляє сигнал керування, який через блок 8 надходить в схему керування електродвигуном однієї секції затвора. Електродвигун підключається до мережі і переміщує секцію на величину, пропорційну відхиленню. При цьому максимальне переміщення не повинне викликати помітного збою течії. Якщо при рівень води не відновлюється, то блок 8 передає керування на іншу секцію затвора і т.д. При зменшенні витрати керування секціями відбувається у зворотному порядку.

Автоматизація роботи промивних і скидних споруд узгоджується з автоматизацією затворів греблі таким чином, щоб скидання надлишків води з джерела використовувались в першу чергу на промивання порогів водоприймальних споруд або відстійників. При незначних наносах керування затворами промивних галерей робить оператор за графіком.

Відкриття затворів донних галерей проводиться лише тоді, коли витрата води джерела більша потреби водозабірних каналів, що контролюється за допомогою давачів рівня. У випадку сталого надлишку води іноді застосовують одночасне керування затворами греблі і донних галерей. Автоматика забезпечує одночасно з відкриттям (закриттям) кожної з секцій затвора греблі відкриття (закриття) відповідних затворів донних галерей. Для стійкої роботи системи витратні характеристики спарених затворів повинні бути однаковими. При різних характеристиках необхідно відповідним чином змінювати коефіцієнт підсилення регулятора. Керування затворами водозабірних споруд каналів зрошувальних систем здійснюється за нижнім б'єфом.

 

 


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. IV. Розподіл нервової системи
  5. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  6. IV. Філогенез кровоносної системи
  7. POS-системи
  8. VI. Філогенез нервової системи
  9. Автокореляційна характеристика системи
  10. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  11. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  12. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ




Переглядів: 936

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лічильники води | Гідравлічні системи автоматизації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.