Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Гідравлічні системи автоматизації

На водозабірних вузлах, розташованих далеко від ліній електропередач і населених пунктів, при перепаді рівнів більше 0,3 м широко використовують гідравлічні системи автоматизації на базі секторних регуляторів Маковського. На рис. 13.2 показана схема розташування водозабірного вузла із секторним регулятором рівня. Частина води з річки 1 по відвідному каналу 2 надходить на водоподільну споруду, що складається з головної частини зрошувального каналу 3, секторного регулятора 4 і скидного каналу 5.

 

Рис. 13.2. Схема водозабірного вузла з гідравлічним регулятором рівня.

Регулятор може стабілізувати рівні води у верхньому б'єфі скидного каналу або в голові зрошувального. Здебільшого надають перевагу стабілізації рівня в голові зрошувального каналу, тому що при цьому можна забезпечити споживачів водою за запитом. Стабілізований рівень задається переміщенням поплавка давача рівня.

Секторні регулятори успішно застосовують і при керуванні витратою через кілька отворів в греблі. Почергове відкриття отворів або одночасне їх відкриття на ту саму величину забезпечується відповідними уставками регуляторів, що повинні задаватися дистанційно.

Для дистанційної зміни уставки (переміщення поплавка) використовують електродвигун малої потужності (рис. 13.3). Редуктор 3 перетворює обертання двигуна 2 у поступальний рух гвинта 4, що зв'язаний з мембранним перетворювачем 5.

Рис. 13.3. Схема пристрою дистанційної зміни уставки гідравлічного регулятора рівня.

Збільшити уставку з пульта керування можна, включивши двигун на переміщення гвинта вгору. При підніманні гвинта поплавок з мембраною опускається, тиск у надмембранній камері знижується, що призводить до відкриття мембранного клапана, розташованого в секторі. Із сектора витікає води більше, ніж надходить, він стає легшим і піднімається, збільшуючи надходження води у нижній б'єф. При переміщенні поплавка вниз (зменшення уставки) тиск у надмембранній камері зростає, мембранний клапан закривається, об’єм води в секторі зростає і він опускається, зменшуючи надходження води у нижній б'єф.

Дистанційне керування уставкою здійснюють засобами телемеханіки за вимірюванням за допомогою давача 1, що перетворює переміщення поплавка в електричні сигнали.

Точність дистанційної зміни уставки регулятора можна значно підвищити, якщо замість двигуна з безперервним обертанням використовувати кроковий електродвигун, кут повороту якого пропорційний кількості імпульсів керування.

Застосування гідравлічних регуляторів з телезадавачем рівня у порівнянні з електричними регуляторами значно зменшує кількість апаратури керування гідровузлом, підвищує надійність роботи і знижує експлуатаційні витрати. Однак вони мають і недолік – менша швидкодія.

При гідравлічній автоматизації промивання водозабірних вузлів роблять спеціальні затвори-автомати, які відкривають промивні отвори при визначеній кількості наносів. Є кілька конструкцій таких затворів. Один з найбільш простих – сегментний зрівноважений затвор-автомат (рис. 13.4).

Рис. 13.4. Схема сегментного затвора-автомата для промивання водозабірних вузлів.

Принцип його роботи такий. Якщо немає наносів, то вода через вхідний отвір 1 шахти 2 надходить у шахту 5. Вода з цієї шахти може витікати через трубу 4. Оскільки при цьому витрата через трубу 4 менша надходження через шахту 2, то вода наповнює шахту 5. При цьому противага-поплавок 7 під дією виштовхуючої сили піднімається і затвор 3 закривається. При нагромадженні наносів надходження води в шахту 5 стає меншим витрати з неї і шахта спорожняється. Противага опускається, за допомогою троса 6 відкриває затвор і відбувається змив наносів. Після промивки відкривається отвір 1 і затвор закривається. Якщо в шахті 5 встановити сифон, то затвор можна відкривати і при максимальному рівні води у верхньому б'єфі і відсутності наносів.

Крім сегментного, застосовують також секторні затвори-автомати, що є різновидом регулятора Маковського. Коли немає наносів, сектор наповнений водою і затвор закритий. У випадку відкладення наносів сектор спорожняється і за допомогою противаги відкривається. При надлишку витрати протягом усього періоду експлуатації використовують безперервне промивання і затвори на промивних отворах не встановлюють.


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. IV. Розподіл нервової системи
  5. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  6. IV. Філогенез кровоносної системи
  7. POS-системи
  8. VI. Філогенез нервової системи
  9. Автокореляційна характеристика системи
  10. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  11. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  12. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ




Переглядів: 1021

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Електричні системи автоматизації | Автоматизація водорозподілу регулюванням за верхнім б'єфом

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.