МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Організація праці й система її оплати на торгово-посередницьких підприємствах.Продуктивність праці в ТПП розраховується як відношення обсягу складського товарообігу до кількості працівників зайнятих торгово-посередницькою діяльністю. До цих працівників відносяться працівники управління ТПП, відділень, баз, складів, магазинів та інших прирівняних до них підрозділів. Необхідність вимірювання продуктивності праці у вартісному виразі, а не за фізичним обсягом реалізованої продукції пояснюється великою різноманітністю товарного асортименту. Зростання продуктивності праці пов'язане з організацією зарплати, що визначає ступінь матеріальної зацікавленості працівників. Відповідність системи зарплати принципу розподілу за кількістю та якістю праці сприяє зростанню обсягів виробничої діяльності та продуктивності праці. В основу організації зарплати в ТПП встановлені два взаємопов'язаних елементи: тарифна система і схеми посадових окладів. Тарифна система, яка є головним інструментом обліку якості праці та віддзеркалення його в заробітній платні, є сукупністю нормативів, за допомогою яких визначаються розміри місячних окладів і тарифних ставок кожної категорії працівників залежно від якості, кількості, кваліфікації та умов праці. Основними елементами тарифної системи є тарифно-кваліфікаційні довідники, тарифні сітки, ставки та схеми окладів, районні коефіцієнти до заробітної платні. Тарифна сітка – враховує умови і складність виконаних робіт, визначає диференціацію оплати праці різних за ступенем кваліфікації працівників. Базою для диференціації зарплати робітників є ставка працівника 1-го розряду (виражена в грошовій формі оплата якнайменше кваліфікованої праці за одиницю часу (година, день, місяць)). Тарифна ставка працівника зростає відповідно до зростання коефіцієнта. Існують такі основні форми оплати праці: 1. Відрядна форма: 1.1. Пряма відрядна платня праці – на підставі норм часу або норм вироблення, за кожну нормовану одиницю роботи встановлюється відрядна розцінка. 1.2. Прогресивно-відрядна платня праці – за одну й ту ж роботу встановлюються різні розцінки. За нормовану величину встановлюється одна розцінка, а за різні рівні її перевиконання підвищені тарифи. 1.3. Відрядно-преміальна – це теж пряма відрядна форма оплати праці плюс премії за добрі результати праці. 2. Почасова форма: 2.1. Пряма почасова форма оплати праці – заробітна платня виплачується за одиницю відпрацьованого часу відповідно до кваліфікації та посади. 2.2. Почасово-преміальна форма оплати праці – оплата за відпрацьований час плюс премії за виконання й перевиконання показників. Чисельність працівників ТПП визначається виходячи з плану складського товарообігу, розвитку мережі складських об'єктів, а також обсягу додаткових послуг, які надаються споживачам. Чисельність робітників на місцях обслуговування, на яких здійснюються роботи з управління й обслуговування підйомно-транспортного обладнання, розраховується на підставі норм обслуговування цього обладнання за формулою (4.11.):
, (4.11.)
де: Ч – середня кількість робітників; а – кількість працюючих агрегатів; Ча – кількість робітників, необхідних для обслуговування одного агрегату протягом зміни (норма обслуговування); с – кількість змін у добу; ta – число діб роботи агрегату в плановому періоді; tф – фактичне число днів роботи.
Розрахунок чисельності робітників на робочих місцях:
,(4.12.)
де: Ч – необхідна кількість робітників; м– кількість робочих місць; з– кількість змін; tэф.– ефективний робочий час, %. Відсоток ефективного робочого часу розраховується шляхом розподілу фактичної кількості робочих днів у планованому періоді на номінальний час, визначений по балансу робочого часу одного робітника.
Читайте також:
|
||||||||
|