Ситуація 5. Розробка критеріїв оцінки тендерних пропозицій
Критерії оцінки розробляються командою проекту перед отриманням пропозицій від потенційних постачальників, і вони засновуються на вимогах, встановлених в документах по закупівлях. Ці критерії становлять важливу частину процесу закупівель і використовуються для ранжування різних пропозицій для того, щоб допомогти команді у виборі продукту або підрядчика.
Для простої закупівлі принциповим (а іноді і єдиним) критерієм є нижча ціна пропозиції з урахуванням задоволення вимог пропозиції.
Більш складні закупівлі вимагають більше за повний і детальний набір критеріїв, які вказують ті чинники, які найбільш важливі для команди проекту.
У цьому випадку критерії можуть бути розділені на декілька груп, і також призначається зважений чинник, який відображає важливість критерію для загального процесу вибору рішення. Категорії і зважений чинник можуть варіюватися відповідно до природи вимог, і команда проекту може виявити значну гнучкість при виборі критерію оцінки.
Після введення критерії оцінки повинні застосовуватися рівномірно і одноманітно до всіх пропозицій, що поступили.
Команда оцінки звичайно складається з особи, що ініціює вимогу по закупівлі, при необхідності технічних експертів і фахівця з контракту для перегляду пропозицій.
Багато які компанії пропонують використати таблицю оцінки для запису всіх критеріїв і їх вагових чинників, так щоб оцінювачі завжди мали перед очима керівництво до дії.
Завдання:Розробити критерії оцінки тендерних пропозицій. Відобразити етапи та схему підготовки критеріїв оцінки тендерних пропозицій на прикладі конкретного проекту.