Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методичні вказівки

При потоковому масовому або крупносерійному виробництві для контролю твердості застосовують методи, засновані на фізичних властивостях. Тому що усі властивості матеріалу залежать від його внутрішньої будови. При зміні механічних (наприклад, твердості) змінюються і фізичні властивості. Заздалегідь знаючи залежність між потрібним числом твердості і визначеної фізичної властивості (наприклад, електроопором), на шляху руху деталей на конвеєрі встановлюють прилад, що автоматично по різних напрямках відправляє деталі з заданим числом твердості і з числом твердості більше або менше заданого. При цьому не визначають число твердості, а лише установлюють відповідність заданому числу твердості. Даний метод використовується тільки при масовому виробництві, коли оброблюються однакові за формою і розмірами деталі, тому що фізичні властивості деталі (електроопір) залежать не тільки від внутрішньої будівлі, але і від розміру і форми деталі.

Метали з однаковою пластичністю можуть мати різну в'язкість. Визначення ударної в'язкості особливо важливо для матеріалів, що йдуть на виготовлення деталей, що працюють з ударними навантаженнями. Випишіть у конспект, які чинники визначають ударну в'язкість, практично не впливаючи на інші властивості (розмір зерна, кількість фосфору в сталі й ін. ).

Вивчаючи випробування на втому (витривалість), накресліть криву втоми і запишіть, що називається межею втоми. Потрібно знати, що руйнація при перемінних напругах може відбутися при напрузі, меншій не тільки чим межа тривкості, але і межа текучості. Випишіть чинники, що впливають на межу втоми, тому що знаючи ці чинники, можна підвищити межу втоми, а значить збільшити термін служби деталей.

Технологічні випробування металів мають велике практичне значення, тому що правильно вибрати метод одержання обробки деталі можна тільки в тому випадку, якщо знаєш його технологічні властивості. Неправильно обраний спосіб одержання й обробки деталей значно їх підвищує у ціні. Крім того, матеріали з поганими технологічними властивостями знаходять у промисловості обмежене застосування.

Після вивчення всіх способів визначення механічних властивостей розберіть основні фізичні методи контролю металів (рентгенівський, спектральний та ін. ). Обов'язково потрібно знати переваги та недоліки, а також область застосування кожного методу. Наприклад, люмінесцентний метод застосовується тільки для визначення поверхневих дефектів, за допомогою ультразвуку можна визначити дрібні дефекти, що лежать на великій глибині.

Питання для самоперевірки до розділу 2

1. Назвіть характеристики пластичності, міцності і в'язкості матеріалів. 2. Які характеристики пластичності визначаються при іспиті на розтяг? 3. Зазначте характерні точки на діаграмі розтягу. 4. Що називається твердістю? 5. Зазначте навантаження і діаметр сталевої кульки при іспиті твердості способом Бринелля для поковки з вуглецевої сталі, міді, штампування з алюмінієвого сплаву. 6. Напишіть позначення твердості по Роквеллу і зазначте значення всіх літер. 7. Який спосіб застосовується для визначення твердості поверхневих шарів. 8. Які чинники впливають на розмір ударної в'язкості? 9. Що називається втомою, витривалістю металів? 10. Які чинники впливають на межу втоми? 11. Перерахуйте основні технологічні випробування. 12. Зазначте область застосування люмінесцентного методу контролю металів.

 


Читайте також:

  1. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  2. II. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. V. ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЇХ ВИКОНАННЯ
  4. VIІ. Короткі методичні вказівки до роботи студентів на практичному занятті
  5. В ході аудиту фінансової звітності аудитором застосовуються методичні прийоми документального та фактичного контролю.
  6. ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ
  7. Вказівки до виконання контрольної роботи
  8. ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
  9. Вказівки до виконання контрольної роботи
  10. Вказівки до виконання контрольної роботи ( РГР ).
  11. Вказівки до виконання контрольної роботи ( РГР ).
  12. Вказівки до компоновки міжповерхового Перекриття




Переглядів: 329

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Методичні вказівки | РОЗДІЛ 3. ОСНОВНІ ВІДОМОСТІ ПРО ВИРОБНИЦТВО ЧОРНИХ І КОЛЬОРОВИХ МЕТАЛІВ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.