Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методичні вказівки

Вивчення цієї теми почніть з особливостей виробництва кольорових металів. Руди кольорових металів значно бідніше корисним металом, чим руди заліза. Крім того, більшість руд кольорових металів поліметалеві; при збагаченні відбувається відділення з'єднань одних металів від інших. Тому збагачення руд кольорових металів має першорядне значення.

При вивченні методів збагачення основну увагу приділіть методу флотації, що застосовується частіше усього, особливо для комплексних руд.

З усіх способів одержання міді найбільше широке поширення одержав сухий (пірометалургійний) спосіб. У конспект потрібно виписати процеси, із яких він складається.

Потрібно знати, що чорнова мідь у промисловості не застосовується, тому що домішки значно погіршують механічні, фізичні і технологічні властивості міді.

Розберіть способи рафінування чорнової міді. Після електролітичного рафінування мідь містить, менше домішок, у тому числі і кисню. Така мідь застосовується в електротехніці, тому що будь-які домішки знижують електропровідність. Крім того, при електролітичному рафінуванні з осаду ванни вдасться витягти цінні метали - телур, селен, сурму, срібло, золото і ряд інших елементів, що містяться в мідній руді. При вогневому рафінуванні такі елементи втрачаються, але мідь, одержана цим методом, дешевше.

Вона йде на виготовлення мідних сплавів. У конспект випишіть марки міді і запишіть, що означають цифри і літери.

Алюміній є другим після заліза металом техніки. Потрібно знати, що виробництво алюмінію складається з двох самостійних процесів: одержання окису алюмінію (глинозему) і електролізу розплавленого глинозему. Спосіб одержання глинозему шляхом спікання найбільше поширений. При одержанні електролізу глинозему зверніть увагу на роль кріоліту. Розберіть схему сучасного електролізера і принцип його роботи. Випишіть у конспект марки алюмінію і запишіть, що позначають літери і цифри.

Про виробництво магнію і титана потрібно мати загальне уявлення, тобто знати, із яких основних процесів складається процес одержання магнію і титана з руди. Випишіть у конспект марки титана і магнію, зазначте їх властивості й область застосування.

Питання для самоконтролю

1. У чому особливості виробництва кольорових металів? 2. Перерахуйте основні методи збагачення руд кольорових металів. 3. Зазначте сутність основних процесів при одержанні міді пірометалургійним способом. 4. У чому переваги та недоліки вогневого й електролітичного рафінування міді? 5. Напишіть марки міді по ГОСТ і розшифруйте їх. 6 У чому сутність одержання глинозему сухим способом шляхом спікання? 7. Для чого при електролізі глинозему застосовується кріоліт? 8. Напишіть марки алюмінію за ГОСТ і розшифруйте їх. 9. Зазначте область застосування алюмінію. 10. З яких процесів складаєтьсяє спосіб одержання магнію з руд? 11. Зазначте сутність технології одержання титана з руди. 12. Яке значення для народного господарства мас збільшення випуску рідких кольорових металів (ніобію, вольфраму, молібдену та ін. )?

 


Читайте також:

  1. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  2. II. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. V. ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЇХ ВИКОНАННЯ
  4. VIІ. Короткі методичні вказівки до роботи студентів на практичному занятті
  5. В ході аудиту фінансової звітності аудитором застосовуються методичні прийоми документального та фактичного контролю.
  6. ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ
  7. Вказівки до виконання контрольної роботи
  8. ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
  9. Вказівки до виконання контрольної роботи
  10. Вказівки до виконання контрольної роботи ( РГР ).
  11. Вказівки до виконання контрольної роботи ( РГР ).
  12. Вказівки до компоновки міжповерхового Перекриття




Переглядів: 397

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 3. 3 Виробництво кольорових металів | РОЗДІЛ 4 СПОСОБИ ОБРОБКИ МАТЕРІАЛІВ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.