При вивченні цієї теми варто пам'ятати, що характерне ознакою зварюваності сталі служить кількість способів зварювання, що допускаються і простота їх технології. Зварюваність тим вище, чим менше в сталі вуглецю. Сталі, що містять до 0,25% вуглецю, мають гарну зварюваність. Їх зварювання труднощів не викликає при товщині до 15 мм. Сталі, що містять більш 0,3% вуглецю, зварюються з утрудненнями через можливість загартування коло шовної зони.
Питання для самоконтролю
1. Які вимоги пред'являються до сталей для зварних деталей і конструкцій? 2. Як впливає вуглець, на зварюваність сталі? 3. Які марки вуглецевих сталей застосовуються для зварних конструкцій? 4. Як впливає товщина металу на зварюваність?
РОЗДІЛ 9 ТЕРМІЧНА ОБРОБКА МЕТАЛІВ ТА СПЛАВІВ
Тема 9.1 Основні положення термічної обробки.
Перетворення сталі при нагріванні. Перетворення перліту в аустеніт. Ріст зерна аустеніту. Перетворення сталі при охолодженні. Розпад аустеніту. Перетворення охолодженого аустеніту. Діаграма ізотермічного перетворення переохолодженого аустеніту. Перлітне, мартенситне і проміжне перетворення. Класифікація видів термічної обробки.
Література [1, с. 92-101] [2, с. 154-181] [5. с. 241-255] . [7. с. 190-209]