Приступаючи до вивчення теми, необхідно усвідомити, що мідь володіє рядом цінних властивостей і не зважаючи на відносно високу вартість, широко застосовується в промисловості.
В якості конструкційного матеріалу мідь застосовується головним чином у вигляді сплавів, що у порівнянні з чистою міддю мають більш високі механічні властивості. Тому основна увага повинна бути приділена вивченню сплавів міді-латуням і бронзам. Щоб знати властивості латуні, необхідно розглянути діаграму стану мідь-цинк і вплив цинку на механічні властивості латуні.
Особливу увагу приділіть вивченню різновидів, позначенню марок, хімічному складу, властивостям і застосуванню латуні.
Вивчення бронзи варто починати з олов'яних бронз за діаграмою стану мідь-олово. Особливу увагу варто приділити вивченню безолов’яних бронз, як замінників дорогих олов'яних.
При ознайомленні з маркіруванням і хімічним складом міді і її сплавів доцільно скористатися наступними ГОСТами:
1. Перерахуйте марки технічної міді, зазначте їхні властивості. 2. Що таке латунь? 3. Як змінюються механічні властивості латуні в залежності від вмісту цинку? 4. Назвіть декілька марок латуні, розшифруйте їх. Зазначте застосування. 5. Поясніть класифікацію бронз. 6. Як маркіруються бронзи? 7. Зазначте вплив домішок на структуру і властивості бронз. 8. Чому не усі види бронз піддаються термообробці, яка зміцнює? 9. За рахунок чого можна підвищити твердість мідних сплавів, які не зміцнюються термічною обробкою? 10. Від чого залежить зварюваність мідних сплавів?
Тема 12. 2 Алюміній і сплави на його основі
Алюміній і його властивості, маркірування. Сплави на основі алюмінію. Сплави, що деформуються, їх марки та призначення. Термообробка. Ливарні алюмінієві сплави, хімічний склад, властивості. Модифікування алюмінієвих сплавів. Зварні з'єднання алюмінієвих сплавів.
Література: [1, с. 173-187] [2. с. 270-281]; [7. с. 478-503].