Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Підпільна організація «Миколаївський центр»

Влітку 1941 року в наше місто прибув розвідник Віктор Олександрович Лягін зі спеціальним завданням: очолити розвідувально-диверсійну групу в тилу ворога. Під ім'ям Віктора Корнєва поселився в сім'ї німецьких колоністів в ролі чоловіка Магди Дукарт. Ще до окупації Миколаєва фашистами група була організована. Віктор Лягін визначив цілі, задачі, об'єкти діяльності кожному.
Диверсії завдавали багато клопоту окупантам уже з перших місяців перебування в Миколаєві. Вже у вересні 1941 року було підпалено німецький гараж і склад в парку ім. Петровського. Загинуло більше 30 гітлерівців, було знищено близько 100 комплектів автопокришок, 30 автомашин. Через декілька днів згорів склад військової амуніції, а на автотракторному заводі – склад з четирма тисячами автопокришок. У листопаді 1941 року було спалено склади пального і військової техніки фашистської армії. В грудні згорів німецький склад, який знаходився у підвальному приміщенні взуттєвої фабрики. На попелище перетворилися десятки автомашин з обмундируванням.
Але найкрупніша диверсія була в березні 1942 року на військовому аеродромі за Інгульським мостом. Операцію підготував і здійснив Олександр Петрович Сидорчук. Йому вдалося влаштуватися кочегаром на аеродром, завербувати собі в помічники німецького солдата. 10 березня 1942 року пролунав величезної сили вибух. В повітря злетіло 2 ангари, авіамайстерні, 27 літаків, 25 авіамоторів і великий запас бензину.
30 вересня 1942 року, для кращого керівництва всіма підпільними групами і організаціями міста, за ініціативою В.А.Лягіна, було створено групу «Миколаївський центр», який об’єднав понад 25 груп і організацій не тільки Миколаєва і інших районів області, але і Херсона. Група вчинила цілий ряд диверсій: був потоплений могутній портовий кран, виведені з ладу паровози в міському депо, вчинена диверсія на другому аеродромі в районі Широкої Балки.
«Миколаївський центр» проіснував 19 місяців. В результаті зради, що сталася серед членів підпілля, було заарештовано 97 її учасників. 46 з них були розстріляні або повішені, 29 підпільників були відправлені до концтаборів у Німеччину.
Віктора Лягіна фашисти схопили 5 лютого 1943 року. Після п’яти з половиною місяців допитів, 17 липня 1943 року, він був розстріляний. Віктору Олександровичу Лягіну присвоєно звання Героя Радянського Союзу посмертно. Ім’я Лягіна носить одна з вулиць Миколаєва та Миколаївська обласна бібліотека для дітей. Біля середньої школи №22 було встановлено пам’ятник Віктору Лягіну, а на розі вулиці Лягіна і проспекту Леніна встановлено бронзовий бюст героя. До дня святкування 30-річчя Перемоги в будинку, де жив Віктор Лягін під час німецької окупації, відкрито музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.».


Читайте також:

  1. A. Організація уроку.
  2. C. 3. Структурна побудова управління організаціями.
  3. I. Організація класу до уроку та повторення правил техніки безпеки.
  4. II. Організація і проведення спортивних походів
  5. II. Організація перевезень
  6. II. Організація перевезень
  7. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  8. Адміністративно-територіальна організація
  9. Б. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА УПРАВЛІННЯ БЕЗПЕКОЮ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
  10. Блок 2 Організація діяльності виробництва
  11. Бюджетний устрій в зарубіжних країнах. Організація бюджетного процесу
  12. Бюрократична організація




Переглядів: 633

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Юні розвідники Ш.Кобер і В. Хоменко | Діти-герої Великої Вітчизняної війни

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.