Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Міжнародні фінанси в системі економічних відносин

Основою міжнародних фінансів є міжнародні валютні потоки, що складаються в процесі функціонування світового господарства і обслуговують взаємний обмін результатами діяльності національних господарств. З цих позицій міжнародні фінанси – це всеосяжна система руху інвалютних потоків між учасниками міжнародного фінансового ринку. Міжнародні фінанси – це фундаментальна економічного категорія, яка характеризує процеси руху іноземної валюти відповідно до рішень власників – учасників міжнародного фінансового ринку.

Міжнародні фінанси обслуговують як сферу матеріального виробництва, так і сфери розподілу, перерозподілу, обміну та споживання світового ВВП. Існує прямий і зворотній зв’язок між міжнародними фінансами і процесами світового відтворення (рис. 1).

Міжнародні фінанси, як рух інвалютних потоків, забезпечують реалізацію потреб та інтересів усіх суб’єктів міжнародної сфери. У русі інвалютних потоків виділяються чотири стадії: формування, розподіл, перерозподіл, кінцеве використання.

Формування інвалютних потоків здійснюється у вигляді інвалютної виручки компаній, виручки від реалізації товарів і послуг на світовому ринку.

Інвалютна виручка розподіляється у відповідності з витратами факторів виробництва. У кінцевому рахунку компанія отримує інвалютний прибуток, розподіл якого здійснюються з урахуванням інтересів власників.

Після первинного розподілу починається процес перерозподілу інвалютних потоків: внески в різні міжнародні організації, фонди як з національних бюджетів держав, так і з інвалютних доходів юридичних і фізичних осіб. Останньою стадією руху інвалютних потоків є їх кінцеве використання.

Слід виділити ряд характерних особливостей міжнародних фінансів. Міжнародні фінанси функціонують як єдина глобальна гіперсистема інвалютних потоків. Єдність міжнародних фінансів виражається в тому, що всі інвалютні потоки тісно пов’язані. Зміна будь-якого з них впливає на інші потоки. Цілісність міжнародних фінансів виражається у єдиній економічній природі інвалютних потоків, основні закономірності їх розвитку єдині. Цілісність міжнародних фінансів робить можливим міжнародний рух капіталу і сприяє розвитку міжнародних фінансових відносин.

Глобальність міжнародних фінансів полягає в охопленні ними всієї світової економіки. Вони пов’язані з усіма національними фінансами, міжнародними економічними, політичними структурами та інститутами. Розвиток міжнародних фінансів зумовлений всім комплексом процесів світового політичного та економічного розвитку і здійснює вплив на всі аспекти цих процесів. Термін «гіперсистема» застосовується до міжнародних фінансів остільки, оскільки вони характеризують міжнародний взаємозв’язок національних фінансів, являючи собою структуру більш високого рівня.

Міжнародні фінанси, як і будь-яка інша гіперсистема, в значній мірі розвиваються стохастично, тобто невизначеним і непередбачуваним чином. Хоча певні внутрішні закони розвитку міжнародних фінансів існують, проте вони дуже складні. Крім того, їх зовнішні прояви безперервно змінюються. Тому будь-який прогноз розвитку міжнародних фінансів описує лише вірогідний сценарій розвитку фінансових подій.

Міжнародні фінанси завжди функціонують у валютній формі, оскільки будь-які рішення в міжнародній сфері пов’язані з рухом інвалютних потоків.

Функціонування міжнародних фінансів тісно пов’язане з розвитком міжнародної валютної системи.

Міжнародна фінансова система – це форма організації та регулювання інвалютних потоків, закріплена нормами міжнародного права, міжнародними та регіональними угодами, національними законодавствами країн – учасниць міжнародної фінансової системи. Характер функціонування і стабільність міжнародної фінансової системи залежать від ступеня відповідності її принципів структурі світового господарства, інтересам провідних країн і загальній розстановці політичних сил.

Основними функціями міжнародної фінансової системи є:

Ø уніфікація умов конвертованості валют і системи розрахунків;

Ø регламентація режимів валютних курсів та регулювання валютних обмежень;

Ø регулювання міжнародної валютної ліквідності;

Ø уніфікація міжнародних правил кредитування, страхування, інвестування та фондових операцій;

Ø створення міжнародних фінансових організацій, покликаних здійснювати всі ці функції.

Ступінь виконання міжнародною фінансовою системою своїх функції має великий вплив на рух інвалютних потоків.

 


Читайте також:

  1. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  2. Аграрні відносини в Україні у ХVІ - перш. пол. ХVІІІст.
  3. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  4. Адміністративні правовідносини
  5. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах
  6. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах
  7. Адміністративно-правові відносини
  8. Адміністративно-правові відносини
  9. Адресація в системі ЕП НБУ.
  10. Акти Конституційного Суду України в системі національного законодавства.
  11. Акти Конституційного суду України в системі національного законодавства.
  12. Акцентуація характеру – перебільшений розвиток певних властивостей характеру на шкоду іншим, в результаті чого погіршуються відносини з оточуючими людьми.




Переглядів: 931

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
СВІТОВИЙ ФІНАНСОВИЙ РИНОК ТА ЙОГО СТРУКТУРА | Поняття і структура світового фінансового ринку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.