Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Міжнародні фінанси в системі економічних відносин

Основою міжнародних фінансів є міжнародні валютні потоки, що складаються в процесі функціонування світового господарства і обслуговують взаємний обмін результатами діяльності національних господарств. З цих позицій міжнародні фінанси – це всеосяжна система руху інвалютних потоків між учасниками міжнародного фінансового ринку. Міжнародні фінанси – це фундаментальна економічного категорія, яка характеризує процеси руху іноземної валюти відповідно до рішень власників – учасників міжнародного фінансового ринку.

Міжнародні фінанси обслуговують як сферу матеріального виробництва, так і сфери розподілу, перерозподілу, обміну та споживання світового ВВП. Існує прямий і зворотній зв’язок між міжнародними фінансами і процесами світового відтворення (рис. 1).

Міжнародні фінанси, як рух інвалютних потоків, забезпечують реалізацію потреб та інтересів усіх суб’єктів міжнародної сфери. У русі інвалютних потоків виділяються чотири стадії: формування, розподіл, перерозподіл, кінцеве використання.

Формування інвалютних потоків здійснюється у вигляді інвалютної виручки компаній, виручки від реалізації товарів і послуг на світовому ринку.

Інвалютна виручка розподіляється у відповідності з витратами факторів виробництва. У кінцевому рахунку компанія отримує інвалютний прибуток, розподіл якого здійснюються з урахуванням інтересів власників.

Після первинного розподілу починається процес перерозподілу інвалютних потоків: внески в різні міжнародні організації, фонди як з національних бюджетів держав, так і з інвалютних доходів юридичних і фізичних осіб. Останньою стадією руху інвалютних потоків є їх кінцеве використання.

Слід виділити ряд характерних особливостей міжнародних фінансів. Міжнародні фінанси функціонують як єдина глобальна гіперсистема інвалютних потоків. Єдність міжнародних фінансів виражається в тому, що всі інвалютні потоки тісно пов’язані. Зміна будь-якого з них впливає на інші потоки. Цілісність міжнародних фінансів виражається у єдиній економічній природі інвалютних потоків, основні закономірності їх розвитку єдині. Цілісність міжнародних фінансів робить можливим міжнародний рух капіталу і сприяє розвитку міжнародних фінансових відносин.

Глобальність міжнародних фінансів полягає в охопленні ними всієї світової економіки. Вони пов’язані з усіма національними фінансами, міжнародними економічними, політичними структурами та інститутами. Розвиток міжнародних фінансів зумовлений всім комплексом процесів світового політичного та економічного розвитку і здійснює вплив на всі аспекти цих процесів. Термін «гіперсистема» застосовується до міжнародних фінансів остільки, оскільки вони характеризують міжнародний взаємозв’язок національних фінансів, являючи собою структуру більш високого рівня.

Міжнародні фінанси, як і будь-яка інша гіперсистема, в значній мірі розвиваються стохастично, тобто невизначеним і непередбачуваним чином. Хоча певні внутрішні закони розвитку міжнародних фінансів існують, проте вони дуже складні. Крім того, їх зовнішні прояви безперервно змінюються. Тому будь-який прогноз розвитку міжнародних фінансів описує лише вірогідний сценарій розвитку фінансових подій.

Міжнародні фінанси завжди функціонують у валютній формі, оскільки будь-які рішення в міжнародній сфері пов’язані з рухом інвалютних потоків.

Функціонування міжнародних фінансів тісно пов’язане з розвитком міжнародної валютної системи.

Міжнародна фінансова система – це форма організації та регулювання інвалютних потоків, закріплена нормами міжнародного права, міжнародними та регіональними угодами, національними законодавствами країн – учасниць міжнародної фінансової системи. Характер функціонування і стабільність міжнародної фінансової системи залежать від ступеня відповідності її принципів структурі світового господарства, інтересам провідних країн і загальній розстановці політичних сил.

Основними функціями міжнародної фінансової системи є:

Ø уніфікація умов конвертованості валют і системи розрахунків;

Ø регламентація режимів валютних курсів та регулювання валютних обмежень;

Ø регулювання міжнародної валютної ліквідності;

Ø уніфікація міжнародних правил кредитування, страхування, інвестування та фондових операцій;

Ø створення міжнародних фінансових організацій, покликаних здійснювати всі ці функції.

Ступінь виконання міжнародною фінансовою системою своїх функції має великий вплив на рух інвалютних потоків.

 


Читайте також:

  1. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  2. Аграрні відносини в Україні у ХVІ - перш. пол. ХVІІІст.
  3. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  4. Адміністративні правовідносини
  5. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах
  6. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах
  7. Адміністративно-правові відносини
  8. Адміністративно-правові відносини
  9. Адресація в системі ЕП НБУ.
  10. Акти Конституційного Суду України в системі національного законодавства.
  11. Акти Конституційного суду України в системі національного законодавства.
  12. Акцентуація характеру – перебільшений розвиток певних властивостей характеру на шкоду іншим, в результаті чого погіршуються відносини з оточуючими людьми.




Переглядів: 1008

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
СВІТОВИЙ ФІНАНСОВИЙ РИНОК ТА ЙОГО СТРУКТУРА | Поняття і структура світового фінансового ринку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.