Визначення фінансових результатів діяльності підприємства у Звіті про фінансові результати (Звіті про сукупний дохід)
Розрахунок чистого фінансового результату звітного періоду і заповнення розділу І Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід) виконується у такій послідовності:
1. Розрахунок валового прибутку (збитку).
2. Визначення фінансового результату (прибутку чи збитку) від операційної діяльності.
3. Розрахунок фінансового результату (прибутку чи збитку) до оподаткування.
4. Визначення чистого фінансового результату (прибутку чи збитку) звітного періоду.
Валовий прибуток (збиток) розраховується як різниця між чистим доходом від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) і собівартістю реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) з урахуванням сум, які наведені у додаткових статтях.
Прибуток (збиток) від операційної діяльності визначається як алгебраїчна сума валового прибутку (збитку), іншого операційного доходу, адміністративних витрат, витрат на збут та інших операційних витрат з урахуванням сум, які наведені у додаткових статтях.
Прибуток (збиток) до оподаткування визначається як алгебраїчна сума прибутку (збитку) від операційної діяльності, фінансових та інших доходів (прибутків), фінансових та інших витрат (збитків) з урахуванням сум, які наведені у додаткових статтях.
Чистий прибуток (збиток) розраховується як алгебраїчна сума прибутку (збитку) до оподаткування, податку на прибуток та прибутку (збитку) від припиненої діяльності після оподаткування.
Тема 4. ЗВІТ ПРО РУХ ГРОШОВИХ КОШТІВ
План
1. Призначення та елементи Звіту про рух грошових коштів.
2. Класифікація діяльності підприємства у Звіті про рух грошових коштів.
3. Подання інформації про рух грошових коштів у результаті операційної діяльності із застосуванням прямого та непрямого методів.
4. Визначення руху коштів у результаті інвестиційної та фінансової діяльності.
5. Методика підготовки показників ф. 3 «Звіт про рух грошових коштів (за прямим методом)» та ф. 3-н «Звіт про рух грошових коштів (за непрямим методом)».