Існують деякі негативні сторони використання комп"ютера. Основна з них – підвищення температури повітря у приміщенні до 25 – 27 градусів Цельсія, зниження вологості до 40% і нижче, а рівень вуглекислого газу і кисню при цьому відповідно збільшується і зменшується. Разом з тим, повітря під дією електромагнітного випромінювання іонізується, збільшується число позитивних (важких) іонів. Іони зв"язуючись з часточками пилу потрапляють в дихальні шляхи і в легені. Такі зміни фізичних характеристик повітря впливають на самопочуття і втомлюваність людини, навіть якщо вона й не сидить безпосередньо біля монітора. У людей, схильних до алергічних захворювань, особливо у дітей, може виникнути подразнення горла, покашлювання через надмірну сухість слизових оболонок.
Правила безпеки і санітарії вимагають дотримання деяких вимог. Перше – комп"ютер повинен бути високої якості, особливо монітор, адже це є запорукою збереження нормального зору і зниження дії електромагнітного випромінювання. Друге – монітор встановлюється в куток кімнати, або задньою поверхнею до стіни приміщення. По-третє – у приміщенні треба робити щоденні вологі прибирання, а тому на підлогу недоречно стелити килимові вироби. По-четверте – приміщення треба якомога частіше провітрювати, а також мати місткість з водою, наприклад, акваріум. Перед роботою і після, монітор треба протирати спеціальною, зволоженою ганчіркою.
Крім того, у приміщенні потрібно забезпечити добре освітлення, настільні лампи повинні розміщуватися зліва. Відстань від монітора до очей 50 – 60 см. Кожні півгодини потрібно робити хоч невеликі перерви.