Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Робота зі ртуттю

Ртуть – рідкий метал, який випаровується при кімнатній температурі. У промисловості застосовується при виготовленні різноманітних ртутних препаратів, в термометрах, барометрах, рентгенівських трубках, при хімічних і фізичних лабораторних дослідженнях, в джерелах освітлення тощо.

Техногенними джерелами ртуті є ртутновмісні вироби, які через недогляд чи несумлінність людей потрапляють в навколишнє середовище у формі відходів металу та його сполук і випаровувань: ртутно-цинкові гальванічні елементи, економічні освітлювальні лампи, інші вироби. Повітря забруднюється також при промисловому та побутовому спалюванні газу, при переробці (розігріві) мінералу, з якого отримують ртуть – кіновару, у процесі золочення та амальгування тощо.

При промисловому використанні ртуті здійснюється постійний контроль відповідними службами за дотриманням «Санітарних правил при роботі зі ртуттю, її сполуками і приладами з ртутним наповненням». Складніше здійснювати контроль за дотриманням зазначених правил у побуті. Розбитий градусник – найбільш поширений чинник потрапляння парів ртуті у повітряне середовище житлових приміщень. Адже в градуснику міститься 1 грам ртуті. Якщо ртуть не зібрати повністю і своєчасно, вона може попасти в щілини паркету, меблі, килимові покриття, під плінтус, в дитячі іграшки. Розбитий градусник дає 2 – 3 ГДК у приміщенні.

При попаданні ртуті до шлунково-кишкового тракту людини одразу з’являються ознаки отруєння: посиніння обличчя, задишка, слабкість, непритомність. Перше, що треба зробити, зателефонувати до швидкої допомоги і терміново викликати у постраждалого блювоту, прополоскати рот розчином марганцевокислого калію і почистити зуби.

Найгірше коли ртуть надходить до організму поступово у формі випаровувань. Небезпечні сполуки, які утворюються у формі солей, і накопичуються у нирках, печінці, серці і головному мозку. Симптомами отруєння є загальна слабкість, відсутність апетиту, головна біль, біль при ковтанні, металічний прикус у роті, сильне слиновиділення, набухання та кровотеча зубних ясен, нудота і блювання. З’являються сильні болі у шлунку, запалення легенів, болі в грудній клітині, пульс уповільнюється. Дуже сильно страждає нервова система людини. Якщо постраждалому не надати своєчасно допомогу може наступити смерть.

При високих концентраціях пари ртуті всмоктуються не тільки через легені, але й через шкіру. Найбільш чутливими до ртуті є жінки і діти. Навіть незначні концентрації при довготривалій дії можуть спровокувати зазначені симптоми. Інтоксикація зі смертельним кінцем може наступити при вдиханні загальної кількості 2,5 г парів ртуті. Гранично допустима концентрація парів ртуті в атмосферному повітрі складає 0,0003 мг/м3.

Характерною особливістю ртутного забруднення є його непізнаваність, адже забруднення можна виявити лише при використанні спеціальних хімічних індикаторів чи електронних приладів, які є у санітарних службах.

Якщо після виявлення розбитого градусника ртуть зібрати повністю і провітрити приміщення протягом не менше декількох діб, можна вважати, що загроза усунута. Для збирання ртуті не можна використовувати пилосос. Використовується віник і савок. Підлогу і предмети, на які попала ртуть обробляються марганцевокислим калієм або хлоровмісними препаратами. Після очищення потрібно щодня мити підлогу хлоровмісними препаратами і провітрювати приміщення ще протягом місяця. Але все ж необхідно звертатися до місцевої райСЕС. Зібрану ртуть потрібно утилізувати. Її не можна викидати на смітник, чи в контейнер, виливати в каналізацію, викидати у вікно. Санепідслужба повинна не тільки забрати зібрану ртуть на утилізацію, але й провести демеркурізацію приміщень з відповідними вимірами.

У виробничих приміщеннях, лабораторіях, де виконується робота зі ртуттю, забороняється перебування персоналу без відповідного одягу та інших засобів індивідуального захисту. Працівники повинні також забезпечуватися спецвзуттям і запобіжними пристосуваннями. Їх наявність, чистота і справність повинні перевірятися і видаватися працівникам майстром чи завідувачем лабораторією. Захист органів дихання здійснюється у відповідності від ступеня небезпеки.

Категорично забороняється куріння, вживання їжі у приміщеннях, де виконується робота зі ртуттю. Виробничий персонал повинен обов’язково після роботи здавати спецодяг та інші засоби індивідуального захисту, проходити санітарну обробку, чистити зуби і полоскати їх марганцівкою.

Всі особи, які мають відношення до роботи зі ртуттю, повинні періодично проходити медичні огляди відповідно до «Санітарних правил при роботі зі ртуттю, її сполуками і приладами з ртутним наповненням».

 


Читайте також:

  1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  2. II. Самостійна робота студентів.
  3. IV. ВИХОВНА РОБОТА В КЛАСІ
  4. IV. ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА СТУДЕНТІВ.
  5. IV. Науково-дослідницька робота.
  6. IV. Практична робота.
  7. IV. Робота над темою уроку
  8. Qорганізаційне середовище, в якому виконується робота
  9. V. Робота з підручником
  10. V. Робота з підручником. с. 59-60
  11. V. Робота з програмою «Виконавець Восьминіжка»
  12. V. Робота з програмою «Виконавець Садівник».




Переглядів: 932

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правила безпечної роботи з комп’ютером | Засоби індивідуального захисту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.