Для виконання будь-якої технологічної операції встановлена єдина послідовність складання агрегату:
1. Згідно з агротехнічними вимогами обирають тип трактора, зчіпки і машини (з урахуванням їх експлуатаційних характеристик).
2.За умовами експлуатації, робочими параметрами підібраних тракторів і машин, а також рекомендованим діапазоном швидкостей руху (за показниками якості роботи) визначають кількість машин в агрегаті.
3.З урахуванням зазначених вимог регулюють трактор, зчіпку і машини, а потім формують агрегат.
Кількість машинв агрегаті визначають двома способами:
1. Досвідний;
2. Розрахунковий.
Досвідний спосіб ґрунтується на нагромадженому досвіді складання агрегатів. Коли використовують нові трактори і машини, агрегат комплектують на основі заводських інструкцій або довідкових рекомендацій.
Вибравши зчіпку агрегат провіряють у роботі.
При використанні досвідного способу втрачається дуже багато часу на експерименти. Тому вигідніше попередньо визначити кількість машин в агрегаті розрахунковим способом.
Розрахунковий спосіб – визначення кількості машин в агрегаті, що враховує конкретні умови, найбільш точний. При готових графіках, що відображають специфіку роботи, можливий графічний розрахунок агрегату. Якщо тяговий опір агрегату визначають розрахунковим методом, а інші дані беруть з графіка, то це вже графоаналітичний спосіб розрахунку МТА.