Управління виробництвом спрямоване на забезпечення погодженої і ефективної діяльності окремих підрозділів і господарства в цілому.
Оперативне управління передбачає: збирання, вивчення, обробку виробничої інформації, оцінки ситуації на окремих ділянках шляхом її аналізу, прийняття рішень і організацію їх виконання.
Виконання рішень, у свою чергу, складається з реалізації окремих поточних завдань, систематичного контролю за ходом цієї роботи і у разі потреби-прийняття нових рішень.
Виконання, багатьох із названих функцій управління роботою МТП можна забезпечити шляхом організацій диспетчерської служби.
Завдання диспетчерської служби
До обов'язків цієї служби входять:
- Контроль роботи МТА на окремих ділянках,
- Виконання змінних норм,
- Пересування агрегатів з ділянки на ділянку,
- Виявлення будь-яких випадків простоїв агрегатів і негайна інформація про це у відповідні служби для усунення простоїв,
- Забезпечення галузевих служб господарства і управлінського апарату оперативною інформацією,
- Своєчасне доведення до виконавців нових розпоряджень,
- Постійний облік техніко-економічних показників виконання плану робіт.
На центральному диспетчерському пункті постійно діє диспетчерський пост (круглодобово підчас виконання польових робіт), а для диспетчерських постів підрозділів (бригад) встановлюють строки обов'язкових сеансів зв'язку (для одержання інформації). У разі аварії агрегатів або інших непередбачених простоїв МТП пункти відділків і бригад у будь-який час зв'язуються з центральним пунктом. Черговий диспетчер негайно приймає рішення для ліквідації простоїв.
На диспетчерських пунктах повинні бути наочні організаційні засоби контролю і регулювання виробництва: електрифіковані карти, графіки, контрольно-облікова документація, таблиця стану і використання МТП.
Органи управління найкраще розміщувати на диспетчерському пульті управління (ДП-2, ДУ-15, "Элита", ДП"Катунь")
Технічні засоби диспетчерського зв'язку-це телефон, радіо, рація.
Виробничий досвід свідчить, що найбільша ефективність диспетчерського управління досягається при комплексному використані всіх видів зв'язку: телефонного, радіо і виробничого гучно-мовлення.