Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Класифікація і характеристика навантажень. Коефіцієнти надійності щодо призначення, матеріалу та навантаження. Коефіцієнт умов роботи.

Головне призначення несучих конструкцій – сприймати діючи на них навантаження.

Встановлені нормами найбільші величини зовнішніх навантажень, за яких можлива нормальна експлуатація будівель і споруд, називаються нормативними навантаженнями.

Небезпеку збільшення (в окремих випадках зменшення) навантажень порівняно з нормативними значеннями враховують введенням коефіцієнта надійності щодо навантаження γf ,який вибирають таким: для металевих конструкцій – 1,05, бетонних, залізобетонних, кам’яних і дерев’яних конструкцій - 1,1, ізоляційних, вирівнюючи і оздоблювальних матеріалів, виконаних в заводських умовах – 1,2 і рівним 1,3 при виконанні їх на будівельному майданчику.

Значення нормативних навантажень враховують при розрахунку конструкцій за другою групою граничних станів, а для першої групи використовують значення розрахункових навантажень.

Навантаження, що дорівнюють добутку нормативного навантаження, називається розрахунковим навантаженням.

Залежно від тривалості дії навантаження поділяють на постійні і тимчасові.

До постійних навантажень (незмінних за напрямом і місцем їхнього прикладання) відносять навантаження від маси конструкції, тиску грунту, зусилля попереднього обтискування.

Тимчасові навантаження поділяють на тривалодіючи, короткочасні і особливі. Тривалодіючи навантаження – навантаження від стаціонарного обладнання, частину від повного навантаження на перекриття, навантаження від одного мостового або підвісного крана, помножене на коефіцієнт 0,6- для кранів легкого або середнього режиму роботи і на 0,8 – для кранів важкого і дуже важкого режиму роботи, частину снігового навантаження.

До короткочасних навантажень належать навантаження на перекриття від людей, меблів, легкого обладнання, снігу, вітру, а також навантаження, що виникають під час транспортування і монтажу конструкцій.

Особливі навантаження – сейсмічні і вибухові впливи, навантаження, викликані порушенням технології, аварією, нерівномірною деформацією ґрунтів основи.

При розрахунку конструкцій враховують найбільш невигідні, фізично можливі сполучення навантажень. Залежно від складу враховуваних навантажень розрізняють основні і особливі сполучення навантажень.

Нормативні навантаження від ваги конструкцій визначають на основі стандартів, робочих креслень або за формулою: gn = V*ρ* 9,81, де V –об’єм конструкції, м3; ρ –середнє значення густини, кг/м3, для матеріалу конструкції з урахуванням вологості (додаток 1).

Розрахункові навантаження : gp = gn γf, де γf - коефіцієнт надійності щодо навантаження.

 


Читайте також:

 1. A) Оцінка захисних споруд за ємністю – визначення коефіцієнта Квм.
 2. I. Аналіз контрольної роботи.
 3. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
 4. II. Вивчення нового матеріалу
 5. II. Вивчення нового матеріалу
 6. II. Вивчення нового матеріалу
 7. II. Вивчення нового матеріалу.
 8. II. Вивчення нового матеріалу.
 9. II. Вивчення нового матеріалу.
 10. II. Вивчення нового матеріалу.
 11. II. Вивчення нового матеріалу.
 12. II. Вивчення нового матеріалу.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Граничний стан конструкції, дві групи граничних станів. | Визначення навантажень на конструктивні елементи будинків і споруд.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.