Для підготовки організації і проведення голосування та підрахунку голосів виборців утворюються виборчі дільниці.
Виборча дільниця може бути звичайною, спеціальною або закордонною.
Виборчі дільниці утворюються з кількістю виборців від двадцяти осіб до двох тисяч п'ятисот осіб. Виборчі дільниці поділяються на:
1) малі (з кількістю виборців до 500 осіб);
2) середні (з кількістю виборців від 500 до 1500 осіб);
3) великі (з кількістю виборців понад 1500 осіб).
Якщо на відповідній території, у відповідному закладі чи установі налічується менше або більше від зазначених меж чисельності виборців і їх (або їх) надлишок неможливо віднести до іншої виборчої дільниці або неможливо утворити додаткову виборчу дільницю на цій території, у відповідному закладі чи установі, виборчу дільницю може бути утворено з меншою або більшою від відповідних граничних значень чисельністю виборців.
Виборчі дільниці утворюються не пізніш як за п'ятдесят днів до дня виборів.
Окружна виборча комісія своїм рішенням установлює єдину нумерацію виборчих дільниць у межах територіального виборчого округу.
Звичайні виборчі дільниці утворюються для організації голосування виборців за місцем їх проживання. Такі виборчі дільниці формуються окружними виборчими комісіями не пізніш як за п'ятдесят днів до дня виборів за поданням виконавчих комітетів сільських, селищних, міських (міст, де немає районних рад), районних у містах рад, а в разі відсутності таких органів — за пропозицією відповідно сільських, селищних, міських голів,