Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Підвищення прозорості та залучення широкого загалу

«Парламенти можуть зробити потужний внесок у справу підвищення обізнаності широкого загалу з тематикою прав людини та мобілізації громадської думки на вирішення пов’язаних з цим проблем, тим більше, що політичні дебати часто зосереджуються навколо таких питань як дискримінація різних груп населення, гендерна рівність, право меншин або соціальні проблеми».

Посібник з прав людини IPU для парламентарів (2005 рік)

У той час як парламенти, що опікуються питаннями прав людини, можуть відігравати важливу керівну та освітню роль, робота над тематикою прав людини також може сприяти підвищенню залучення широкого загалу до роботи парламентів. Оскільки питання прав людини, як правило, вписуються у межі популярних політичних тем дня або ж проблематики, яка кардинально зачіпає інтереси конкретних осіб, вони можуть бути плідним ґрунтом для розкриття парламентської роботи перед представниками громадського контролю, а також надавати можливості для тіснішого залучення загалу до роботи законодавців.

Як ми роз’яснили у частині ІІ, право на доступ до інформації є ключовим компонентом права на свободу висловлення думок. Парламенти все частіше розширюють свій набір прийомів для підвищення прозорості та залучення загалу до своєї роботи. Завдяки Інтернету більшість парламентів дуже легко може відкривати вікна доступу до своєї інформації, яка далі без перешкод може оприлюднюватись та розповсюджуватись у режимі он-лайн. Парламент СК почав використовувати електронні форуми для повідомлень про розслідування, які ведуть комітети, створюючи стимули для відкриття парламентарями своїх блогів на робочу тематику, а комітетам рекомендується продукувати відеоматеріали у YouTube для оприлюднення фактичних даних та проведення нових розслідувань. Навіть у тих громадах, де доступ до Інтернету поки що обмежений, публікації он-лайн нададуть групам осіб та організаціям можливість доступу до інформації, яка далі може розповсюджуватись у друкованому або в іншому вигляді.

Альтернативні засоби залучення світу за межами парламентів використовуються дедалі більше: парламентарі отримують можливість дистанційно довідуватись про фактичний стан справ в іншому місці, наприклад, в регіонах, досить віддалених від столиці країни. Парламентські медійні групи та групи охоплення населення можуть сприяти зміцненню зв’язків між ЗМІ і парламентом, а також між громадою та іншими групами населення, які за інших обставин не будуть мати відомостей про роботу парламенту.


Читайте також:

  1. IV. Оцінка вигідності залучення короткотермінових кредитів
  2. O стратегія підвищення ринкової частки за існуючої місткості ринку.
  3. XX1. Забезпечення відкритості та прозорості при проведенні прийому до вищих навчальних закладів
  4. Аналіз для прийняття рішень стосовно залучення інвестицій
  5. Аудитор, його статус і сертифікація. Підвищення кваліфікації аудиторів
  6. Б) підвищення стійкості інженерно – технічного комплексу
  7. Більш широке залучення до управлінської діяльності талановитої молоді, жінок, а також виховання лідерів у сфері освіти.
  8. В) підвищення протипожежної стійкості
  9. Види і форми залучення іноземного капіталу
  10. Використання світового досвіду організації роботи щодо поліпшення умов і підвищення безпеки праці на основі міжнародного співробітництва.
  11. Використання світового досвіду організації роботи щодо поліпшення умов і підвищення безпеки праці на основі міжнародного співробітництва.
  12. Використання світового досвіду організації роботи щодо поліпшення умов і підвищення безпеки праці на основі міжнародного співробітництва.




Переглядів: 464

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ефективна робота з урядом, громадянським суспільством та міжнародними організаціями. | Парламенти та альтернативні засоби залучення громадськості

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.