Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


ТЕМА 4. ОРГАНІЗАЦІЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ НА ВИРОБНИЦТВІ. Охорона праці в ВУЗах. Атестація робочих місць за умовами праці. (СРС)

Права та обов’язки роботодавця по здійсненню міроприємств з охорони праці на виробництві та додержання законодавства про охорону праці. Обов’язки працівників по додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Правовий статус служби охорони праці та комісії з охорони праці. Фінансування охорони праці. Стимулювання охорони праці.

Атестація робочих місць за умовами праці. Гігієнічна оцінка умов праці., оцінка технічного та організаційного рівня робочого місця. Порядок обчислення заробітної плати при різних умовах праці.

Міжнародне співробництво в галузі охорони праці, використання світового досвіду організації роботи щодо поліпшення умов і безпеки праці. Директиви ЄС і конвенції МОТ, впровадження їх в Україні.Органи державного управління охороною праці: КМУ, органи державного нагляду за охороною праці, міністерства та інші центральні органи державної виконавчої влади, місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування. Компетенція та повноваження цих органів в галузі охорони праці, їх функції.

Галузеві, регіональні системи управління охороною праці та системи управління охороною праці. Участь трудових колективів і профспілок в регулюванні охорони праці.

Державний нагляд і громадський контроль за охороною праці. Органи державного нагляду за охороною праці. Основні повноваження і права органів державного нагляду за охороною праці щодо виконання покладених на них обов’язків.

Громадський контроль за дотриманням законодавства про охорону праці. Уповноваженні трудових колективів. Типове положення про роботу уповноважених трудових колективів з питань охорони праці, формування складу уповноважених трудових колективів з питань охорони праці, їх навчання, функціональні обов’язки, права, гарантування прав та діяльності уповноважених з питань охорони праці.

Повноваження та права профспілок у здійсненні контролю за додержанням законодавства про охорону праці. Фінансування охорони праці. Медичні огляди працівників. Інструктаж і навчання працівників правилам техніки безпеки і виробничої санітарії. Забезпечення працівників засобами індивідуального та колективного захисту. Заходи , що забезпечують компенсацію та нейтралізацію шкідливого впливу виробничих чинників(скорочення робочого часу, надання додаткових відпусток, перерв в роботі, видача спеціального одягу, мила та ін.


Читайте також:

 1. A. Організація уроку.
 2. C. 3. Структурна побудова управління організаціями.
 3. I. Організація класу до уроку та повторення правил техніки безпеки.
 4. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
 5. II. Організація і проведення спортивних походів
 6. II. Організація перевезень
 7. II. Організація перевезень
 8. L. Ефективність праці: теоретичні аспекти
 9. TEMA 13. МОТИВАЦІЯ РОБОТИ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІЗАЦІЇ
 10. V. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ. ОХОРОНА НАДР ТА ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГЕТИКИ
 11. VI. ОХОРОНА ФЛОРИ І ФАУНИ
 12. VII. Правила техніки безпеки і гігієни праці.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМА 3. ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНОЮ ПРАЦІ В УКРАЇНІ. | Лекція (2 год.)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.