Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сировинна база металургії України

Основна сировина:

- руди чорних і кольорових металів;

- паливо-енергетичні матеріали,

- нерудні мінерали та матеріали, що використовуються у металургійному виробництві.

В східній Україні сформувалися унікальні природні умови для розвитку металургійного комплексу. Тут знаходяться найбільші, що мають світове значення, басейни паливно-сировинні бази металургії - Донецький кам’яновугільний з коксівними марками вугілля, Криворізький залізорудний і Придніпровський марганцеворудний; великі, практично невичерпні поклади вапняків, доломітів, вогнетривких глин.

Металургія США, Великобританії, Німеччини, Франції працює на імпортній марганцевій руді. Японія розвиває свою чорну металургію на основі імпорту паливних і сировинних ресурсів, які доставляються морським транспортом з країн, віддалених від неї на тисячі кілометрів. Залізну руду багато європейських країн також імпортують.

Залізорудна база чорної металургії України представлена Криворізьким і Кременчуцьким басейнами, Білозерським і Керченським родовищами.

Криворізький басейн розташований у західній частині Дніпропетровської області в басейні річки Інгулець. Ширина рудоносної смуги змінюється від 2—3 до 7 км. Руди басейну досить різноманітні. Вони залягають на глибині від 100 до 600 м, а на окремих ділянках — і до 2000 м. Багаті руди (переважно мартітові і гематіто-мартітові з вмістом заліза 50—62 % і більше) добуваються тільки шахтним способом. Бідні руди (залізисті кварцити) з вмістом заліза 28—39 % видобувають відкритим способом (кар’єрним), їх запаси оцінюють у 30,6 млрд т Розвідані запаси залізних руд Криворізького басейну становлять близько 18 млрд т. Цей басейн за запасами належить до найбільших у світі.

Кременчуцький залізорудний басейн розташований на території Кременчуцького району Полтавської області, за 15—20 км від Кременчука на лівому березі Дніпра. Рудоносна територія вузькою смугою простягнулась з півдня на північ на 45 км. Басейн має вигідне транспортно-географічне положення. На півдні він знаходиться в шести кілометрах від Дніпра, середня частина території перетинається залізницею Полтава-Кременчук. Розвідані запаси залізних руд становлять 4,5 млрд т. Геологорозвідувальні роботи в басейні ще не завершені. В басейні є руди з вмістом заліза до 69 %, але основну їх частину становлять руди з вмістом заліза 35—38 %. Експлуатація басейну відкритим способом почалася з 1955 р.

Білозерський залізорудний район об’єднує кілька родовищ. Він розташований на лівому березі Дніпра, на південь від Запоріжжя.

Район має зручні залізничні і річкові транспортні зв’язки. На березі Каховського водосховища збудовано місто Дніпрорудний, яке є портом для відправки руди по Дніпру.

Загальні запаси руд району (до глибини 1500 м) становлять близько 1,4 млрд т. На частку багатих руд з вмістом заліза 60—64 % припадає близько 600 млн т. Решта запасів руд має переважно вміст заліза 46—48 %. В перспективі у районі збільшиться використання значних запасів залізистих кварцитів з вмістом заліза 25—40 %, які після збагачення перетворюються в концентрат з вмістом заліза 65—70 %. Видобуток руди в районі відкритим способом почався з 1969 р. Геологорозвідувальні роботи в басейні ще не завершені.

Керченський залізорудний район охоплює кілька родовищ, які розташовані на північному і східному узбережжі півострова. Загальні запаси становлять 1,8 млрд т. Вміст заліза в руді сягає 37-40 %. Крім того, в руді є значні домішки марганцю, ванадію, фосфору, миш’яку.

У зв’язку з цим керченська руда використовується тільки на комбінаті «Азовсталь», куди вона доставляється Азовським морем.

В Україні відкриті і розробляються родовища сировинних ресурсів - для отримання кольорових металів: алюмінію, магнію, руд титану, цирконію, нікелю, ртуті тощо.

Перспективи розвитку металургійного комплексу України тісно пов’язані з підвищенням конкурентоспроможності продукції.

Для підвищення конкурентоспроможності продукції шляхом зменшення її енерго- та матеріаломісткості, трудових затрат та вдосконалення інфраструктури, впровадження досягнень науково-технічного прогресу необхідно здійснити:

- у доменному виробництві: впровадження устаткування і технологій використання пиловугільного палива;

- у сталеплавильному виробництві: впровадження сучасних технологій бездоменного виробництва сталей, виведення з експлуатації мар­тенівських печей, максимальне використання конвертерного та електросталеплавильного виробництва, впровадження устат­кування та технологій безперервного лиття сталі;

- у прокатному виробництві: розширення профільного та марочного сортаменту продукції, реконструкцію ряду діючих прокат­них станів.

З урахуванням експортної спрямованості металургійної промисловості, першочерговими заходами є захист українських товаровиробників та експортерів металургійної продукції на зовнішніх ринках шляхом координації дій підприємств щодо експортної діяльності: освоєння нових ринків збуту: попередження застосування антидемпінгових процедур до вітчизняних виробників; запобігання перенасиченості ринків металопродукції та падінню цін на неї на основі аналізу балансу попиту і пропозиції металопродукції. Необхідні значні зміни у структурі експорту з обмеженням вивезення продукції сировинного напряму (чавуну, сортової заготовки і слябів) та переорієнтацію на експорт кінцевої продукції (труб, металевих виробів, листового та сортового прокату).


Читайте також:

  1. А/. Верховна Рада України.
  2. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  3. Аграрні закони України
  4. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  5. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  6. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
  7. Адміністрація Президента України
  8. Адреси бібліотек України
  9. Акти Верховної Ради України
  10. Акти Кабінету Міністрів України
  11. Акти Конституційного суду України в системі національного законодавства.
  12. Акти Конституційного Суду України в системі національного законодавства.




Переглядів: 2250

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальна характеристика галузі | Доменне виробництво чавунів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.052 сек.